• PAYLAŞ

Viber Bilgisayar Kurulumu Nasıl Yapılır ?

  • 17/07/2016 - 15:47
  • 0 Yorum
  • 814 görüntüleme

Sosyal mesajlaşma, sesli konuşma ve video seçenekleri sunan uygulama aynı zamanda evlerinizdeki bilgisayar ortamında da senkronize şekilde kullanım olanağı sağlamaktadır. Son derece verimli olarak çalışan uygulamayı bilgisayarınızda kullanmak için önceden telefonunuzda aktif olan bir viber uygulaması hesabına sahip olmanız gerekmektedir.

viber-bilgisayar-kurulumu viber-pc-2

Telefonunuzda bir viber uygulamasına sahip iseniz yapmanız gereken bilgisayarınızda bulunan tarayıcınızın arama motoruna viber indir yazmanız en kolay yoldur karşınıza viber uygulamasının orijinal sitesi çıkacaktır. Viber uygulamasının resmi sitesine giriş yaptıktan sonra evinizde kullandığınız bilgisayarın işletim sistemine uygun olana seçeneklerden birisini seçerek indiriyoruz.

Viber uygulamasının resmi sitesinden indirdiğimiz programa kurulum izini verip otomatik olarak kurulmasını sağlıyoruz. Kurulum tamamlandıktan sonra karşımıza çıkan ekranda telefonunuzda bir viber uygulaması olup olmadığını soran bir seçenek çıkacak bunu onaylıyoruz cep telefonumuza bir onay kodu gelecektir. Onay kodunu telefonumuza geldikten sonra bilgisayar üzerinde bulunun viber uygulamasının onay istediği yere kodu yazıyoruz bu esnada bize telefon rehberi ve kişileri senkronize etmek isteyip istemediğimizi soracak bu seçim tamamen size kalmış ok derseniz telefon defterinizdeki bütün numaralar uygulama ile beraber bilgisayarınıza aktarılacaktır.

Viber uygulamasını bilgisayarınıza düzgün bir şekilde kurmuş bulunuyorsunuz bilgisayarınızdan yada telefonunuzdan yapacağınız uygulama içi her hareket aynı anda iki uygulamaya da yansıyacağını bilmenizde yarar var. Viber uygulaması telefon ile bilgisayar arasında senkronize olarak çalışır bu da telefonunuzun eğer bir wi-fi ile bağlamamışsanız harici internet kotanızın kullanımına sebep olacaktır bu sorunu yaşamamak için telefonunuzu etrafınızda var ise mutlaka bir sabit internet ağına bağlamınızı tavsiye ederiz bu size daha büyük avantaj sağlayacağı gibi aynı zaman da iki cihaz arasındaki senkronunda daha iyi çalışmasını sağlayacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉