• PAYLAŞ

Wall Street’de Çalışmak İçin Nasıl Eğitim Almalısınız?

 • 29/11/2016 - 22:24
 • 0 Yorum
 • 1109 görüntüleme

Wall Street’de Çalışmak İçin Nasıl Eğitim Almalısınız?

Bildiğiniz gibi dünya finans piyasalarının merkezi olarak Wall Street biliniyor. Her ülkenin kendine göre bir piyasası olsa da burada işlem gören şirketlerin değerleri dünyada ilk sıralarda yer aldığı için dünyanın her noktasından yakından takip edilen bir piyasadır. Burada ekonomi okuyan herkes çalışmak ister. Çünkü alacakları para hayatları boyunca başka bir işte kazanacaklarından çok çok fazla olabilir. Ancak burada çalışmak güzel gelir getirdiği gibi çok da pahalıdır. Her detayınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Marka ayakkabılar ve takım elbiseler ile dolu bir dolabınız olması gerekiyor. Bir ayakkabıya 200-300 dolar verebilmeli gerekirse elbiselerinize de 2000-3000 dolar harcayabilmelisiniz.

Bu detaylar sadece elbiselere harcanan para, kira bedeli, yemek ve ulaşım girdiğinde ne kadar yüksek olduğunu siz düşünün. Bu da ne kadar çok para kazandıklarını gösteriyor. Eğer sizde burada çalışmak istiyorsanız eğitimini çok iyi olmanız gerekiyor. Bunun içinde geçerli okullara gitmelisiniz. Ülkemizden orada çalışan insanlar aşağıda size detaylı bir şekilde listesini yazacağımız okullardan birisinde mutlaka okumuştur. Alacağınız eğitimler orada hizmet vermek için gerekli yeterliliğe ulaşmanızı sağlayacak. Sizlerin hayallerini süsleyen bu merkezde gelir elde etmelerine yardımcı olacak. Aşağıda sizinle paylaşacağımız liste özel bir araştırma sonucunda ortaya çıkmıştır. Listede Wall Street’te çalışan insanların aldıkları eğitimlerin hangi okullarda olduğunun oranları ile gerçekçi bir liste yapmaya çalışmışlar.

NEW YORK - AUGUST 15: Traders works on the floor of the New York Stock Exchange (NYSE) August 15, 2008 in New York City. Stocks were up in morning trading on Wall Street as the strengthening U.S. dollar drove global commodity prices down. (Photo by Spencer Platt/Getty Images)

 

 1. Stern School of Business

Eğer Wall Street’de çalışmanın en garanti yolunu istiyorsanız bu okulu mutlaka okumalısınız. Çünkü burada çalışanların yüzde 7.4’ü buradan mezun olmuş durumda. New York’u seveceğinize eminiz.

 1. Columbia Business School

Ünü dünya tarafından bilinen bir ekonomi okuludur. Wall Street’te çalışanların yüzde 7.3 buradan mezun olmuştur. İkinci en iyi tercihiniz de burası olmalıdır.

 1. The Wharton School

Pensilvalya şu an ülkemizde çok sevilen bir nokta olmasa da burada bulunan Wharton okulundan mezun olanların yüzde 3.7’si burada çalışıyor. Etkili bir okul olduğunu sizlerden fark etmişsinizdir.

 1. Cornell Üniversitesi

Bu ikilinin ardından oranlar biraz daha düşünüyor. Yüzde 3.2 ‘ile gelen Cornell Üniversitesinde bünyesinde bulunan bu okul üçüncü sırayı alıyor. Şarmaşık Birliği adı verilen gruba dâhiller.

 1. Booth School Of Business

Kuruluşu 1890’lara dayanan ve Amerika’nın en zengin ailesi olarak bilinen Rockefeller tarafından kurulmuş bir okuldur. Chicago’da bulunan okuldan mezun olanlar, çalışanların yüzde 2.6’lık kısmını oluşturmayı başarıyorlar.

 1. Harvard Business School

Birçok ünlü isim burada okuyarak gelecek hayatına adım atmayı başardı. Bush, Michael Bloomberg gibi isimler buradan mezundur. Çalışanların yaklaşık olarak yüzde 2.4’lük kısmı buradan mezun olmuştur.

 1. Baruch College

Wall Street’de çalışanların yüzde 2’sini bu okulun mezunları oluşturuyor. New York’da bulunan bu okulda okumak size gelecekte güzel bir iş fırsatı sunabilir. Tabi, okulu bitirme dereceniz ve çalışma azminiz bunu belirleyecektir.

wall-street-egitimi-2

 1. MIT

Dünyaca ünlü bir okuldur. Teknoloki Enstitüsü içerisinde bulunan bir ekonomi okuludur. Çalışanların yaklaşık yüzde 1.7’si bu okuldan mezun olmuştur.

 1. Rutgers Üniversitesi

New Jersey’de bulunan bir okuldur. Eğer gelecekte Wall Street içerisinde çalışmak istiyorsanız tercihlerinizin arasında mutlaka bulunmalıdır. Çalışanların yaklaşık yüzde 1.7’lik kısmı buradan mezun olmuştur.

 1. Ross School Of Business

Michigan Üniversitesi çatısı altında bulunan bir okuldur. Dokuzuncu sırada bulunan okula aynı orana yani yüzde 1.7’ye sahiptir. Bu ilk 10’da bulunan okullardan mezun olan insanların Wall Street bünyesinde çalışma yüzdeleri diğer okullara göre daha fazladır. Topal dereceleri Yüzde 31.4’dür.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉