• PAYLAŞ

Warren Buffett Nasıl Zengin Oldu?

  • 01/09/2016 - 13:40
  • 0 Yorum
  • 767 görüntüleme

Dünyanın sayılı zengin var. Servetleri bağışlasalar belki dünyada fakir insan kalmayacaktır. Ancak bu yolu tercih edeni şimdiye kadar görmedik. Neyse bu bizim konumuzu ilgilendirmiyor. Dünyanın en zengin adamları arasında birkaç kez zirveye çıkmayı başaran Warren Buffect insanlara nasıl zengin olunacağı konusunda bilgiler veriyor. Bu bilgiler ile sizde bu yolları ya da ilkeleri izleyerek zengin olmak için gerekli adımları atabilirsiniz.

Eğer atadan dededen sizlere büyük bir miras kalmayacaksa ya da sürpriz bir şekilde mısırdan size miras gelmeyecekse bu adamın söylediklerini çok iyi dinlemeniz ve hayat hikayesini çok iyi okumanız gerekiyor. Warren Buffect çocukluğundan gelen bir azim ile dünyanın en zengin adamlarından birisi olmayı başarmıştır. Büyükbabasının dükkânından giderek aldığı kola şişelerini alarak daha yüksek fiyatla satma isteği ile para kazanmaya ne kadar meraklı olduğu ispatlamıştır. Daha 11 yaşında borsacılık ile uğraşan babasının yanında hisse senedi alıp satmaya başlayan küçün Warren’in günümüzde kendi şirketleri adına sayısız hisse senedi bulunuyor. Eğer zengin olmak istiyorsanız ticaret yapmanız gerekiyor. Ticaret ile uğraşmak zengin olma yolunda atacağınız en önemli adım olacaktır.

warren-buffet-nasil-zengin-oldu

Ticaretten sonra ise kazandığınız para ile doğru yatırımlar yapmanız gerekiyor. Ticaret insanı belirli bir mesafeye kadar getirebilir ancak ileriye gitmek için yapılması gereken en doğru adım yatırım yapmaktır. Bu sayede ticaret ile kazandığınız parayı en yüksek noktaya çıkarma konusunda doğru şekilde hareket etmiş oluyorsunuz.

Çok ünlü bir gazeteci olan Tony Robbins, dünyanın en zengin adamlarından birisine nasıl zengin olduğunu sordu. Bu sorusuna ise ilginç bir cevap aldığını söyleyebiliriz. Amerika’nın bir fırsat ülkesi olduğunu, uzun bir yaşama sahip olmanın gerekliliğini ve bileşik faizin olması gerektiği vurgusunu yapan bir cevap vermiştir.

Fırsat sadece Amerika’da olmuyor, ülkemizde bile çok sayıda fırsat insanların karşısına çıkıyor. Önemli olan bu fırsatları girişimci ruh ile takip etmek ve ondan maksimum geliri elde edebileceğiniz en kolay kolu bulmanız gerekiyor. Zengin olmak için basit düşünmek ve hızlı hareket etmek en önemli odak noktasıdır.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉