• PAYLAŞ

Web Tasarımcıları Chrome Eklentileri

  • 27/06/2016 - 17:48
  • 0 Yorum
  • 818 görüntüleme

Dünyada olukça fazla kullucısı olan ve hızla yayılmaya ve neredeyse her cihazın üzerinde kurulu olan hatta bazı kullanıcılar için olmazsa olmaz yazılımları arasına girmiş internet tarayıcısı Google Chrome sunduğu eklentiler sayesinde oldukça zengin bir hale getirilebiliyor. Bu eklentiler arasında evlerindeki cihazlarda gün içerisindeki işleri kolay bir şekilde yapmanızı sağlayacak eklentiler olduğu kadar aynı zaman da cihazlarında işyerlerini taşıyan webmaster lar içinde oldukça faydalı eklentiler bulmak mümkün.

Alexa Traffic Rank

Google Chrome eklentileri arasında Webmasterların olmazsa olmazları arasındadır. Alexa ile global ve ülke genelinde buluna sitelerin konumunu çok rahat bir şekilde öğrenmenizi sağlayacaktır.

Seo & Website Analysis

Seo ve web sitesi analizi yapmanız çin Google’dan yeni ve ücretsiz siteler aramanıza kesinlikle gerek yok. Seo & Website Analysis eklentisi kullanarak istediğiniz web sitesinin seo analizlerini yapabilir aynı zaman da  50 farklı kriterde dayalı analiz sonuçlarını kısa bir sürede öğrenebilirsiniz. CssScan

CssScan

Google Chrome en sevilen eklentileri arasında. Web sitelerinin CSS incelemesini hızlıca yapan  bu eklenti ile mouse ile işaretlediğiniz alanın CSS elementlerini belirler ve hataları size gösterdiği için sorunları gidermeniz oldukça basit olacaktır.

Resolution Test

Google Chrome bir diğer eklentisi. Hazırladığınız web sitesi kendi ekranınızda oldukça güzel görünebilir ancak ziyaretçiler ekranlarında sitenizi nasıl görecek ?  Resolution Test eklentisi tam burada devreye girerek farklı bilgisayar ve çözünürlüklerde üzerinde sitelerinizin nasıl göründüğü konusunda size tam olarak net bir fikir veriyor.

SEO for Chrome

Web geliştiriciler için oldukça önemli olan SEO’’lar için ikinci Chrome eklentisi olan SEO for Chrome oldukça geliştirilmiş bir eklenti. SEO for Chrome ile backlink sorgulayabilir, anahtar kelime araştırmaları yapabilir,  ve sitelerin lokasyonu hakkında sağlıklı bilgi edinebiirsiniz.

içerikChrome-Web-Store-1

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉