• PAYLAŞ

WhatApp’dan Yeni Rekor

  • 27/06/2016 - 17:26
  • 0 Yorum
  • 844 görüntüleme

whatsapp_login-1

Sosyal ağ devi WhatApp bu aralar adından sıklıkla bahsettirmeyi başarıyor. WhatApp sessiz bir sekil de ilerlemeye bir çok rakiplerini geride bırakmayı başarıyor. Facebook’un bünyesine katıldıktan sonra gözle görülür bir şekilde aşamalar kaydeden WhatsApp bir rekora daha imza atarak adını altın harflerle yazdırmayı başardı. Bu başarının arkasında Facebook yöneticilerinin de katkısının büyük olduğunu söylemekte yarar var.

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olarak anılan WhatsApp, aslında yakın bir zaman da yaptığı değişiklikle arama da yapılabilir bir uygulama haline gelmişti.  WhatsApp’ın bu yaptığı değişiklik oldukça başarılı olmuş gibi duruyor. Geçtiğimiz günlerde çok önemli bir başarıya imza atarak kendini ispatlamış oldu. Dünyada en güncel kullanıcı istatistiklerinin verilerine bakıldığın da WhatsApp uygulamasında  her gün ortalama 100 milyon kadar sesli görüşme gerçekleştiriliyor. Bu da hesapladığınız da her saniyede 1.100 arama yapılması anlamına geliyor.

whatsapp-eye

WhatsApp’ın bu kadar aramadan öne çıkmasının başlıca nedenleri arasın da ; yeni uygulamaya koyduğu uçtan uca şifreleme özelliğinin oldukça etkili olduğunu söylemeliyiz. WhatsApp, bu uygulama ile gizlilik ve güvenlik konusunda endişelere sahip kullanıcıları kendi etrafında toplayarak oldukça geniş bir kitle arasında popüler olmayı başardı. 2014 yılında WhatsApp uygulamasını satın alan Facebook ‘un yaptığı eklentiler zaten başarı yolunda ilerleyen WhatsApp’ın hızını bir kademe daha arttırdığı açıkça görünüyor aynı zaman da WhatsApp, çok yalın bir zamanda yapılan açıklamada milyarlarca kullanıcıya ulaşmıştı. Bu rekorların arkasından daha ne yenilikler gelecek nasıl değişikliklere imza atacaklar merakla izlenmekte.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉