• PAYLAŞ

WhatsApp Görüntülü Konuşma Nedir ve Nasıl Yapılır ?

  • 09/11/2016 - 13:46
  • 0 Yorum
  • 740 görüntüleme

WhatsApp Görüntülü Konuşma Nedir ve Nasıl Yapılır ?

WhatsApp sosyal medya uygulaması akıllı telefon dünyasının olmazsa olmazlarından bir tanesi. Neredeyse uygulamaya her hafta bir yeni güncelleme geliyor fakat hala da bir takım eksikler yok değil. Hiç şüphesiz uygulama için en çok beklenen özellik ise görüntülü konuşma desteğinin sunulması. Aslında sizlere iyi bir haberimiz var son gelen bilgilere göre WhatsApp sosyal medya uygulamasının beta sürümünde görüntülü konuşma düğmesi artık görülebiliyor. Bu sayede ise herhangi bir ek uygulamaya gerek duyulmadan tüm arkadaş listesiniz ile rahatlıkla görüntülü konuşma yapılabiliyorsunuz. Ancak beta sürümünü henüz kullanmayanlar için alternatif çözümler bulunmuyorsak değil. Bu yazımızda sizlere WhatsApp uygulamasından görüntülü konuşma özelliğini nasıl kullanabileceğinizi detayları ile anlayacağız.

WhatsApp sosyal medya uygulaması üzerinden görüntülü konuşma yapabilmeniz için Android cihazlarınız için BU LİNK üzerinden İOS cihazlarınız için BU LİNK üzerinden uygulamayı indirmeniz gerekiyor.

whatsapp-goruntulu-konusma-nedir-ve-nasil-yapilir
İndirdiğiniz uygulamanın son sürümünün özellikleri göz önüne alındığında  cihazınızın ekranına çift dokunuşla ön  ve arka kamera arasında geçiş yapabiliyorsunuz, görüntülü konuşma yaptığınız esnada GIF animasyon gönderimi yapabilmenizin yanı sıra, görüşme sonlandığında ise istatistik göstermeniz mümkün oluyor. Bu oldukça kullanış olan özelliklerin dışında son yaptığınız görüşmeye otomatik bağlanma ve Telegram desteği bulunduğunu söyleyebiliriz. Önerdiğimiz uygulamanın kurulumu ve kullanımına kısmına gelince oldukça basit ve kullanışlı.

whatsapp-goruntulu-konusma-nedir-ve-nasil-yapilir-1

Uygulamayı indirip cihazlarınıza kurmanızdan hemen sonra sohbetinize arkadaş eklemesi yapmanız isteniyor. Bu işlemi yapabilmeniz için iki farklı davet yolu bulunuyor. Tabii sizler davet yolu olarak WhatsApp uygulamasını seçmelisiniz.

whatsapp-goruntulu-konusma-nedir-ve-nasil-yapilir-2

Arkadaş listeniz üzerinden eklemeleri yapmanızdan sonra yapmanız gereken sadece aramayı başlatmak olacak. Bu özelliklerin dışında ise uygulamada WhatsApp kullanmayan arkadaşlarınızla da görüntülü konuşma yapabilme imkanınız bulunuyor. Fakat bu özelliği kullanabilmeniz için görüntülü konuşma yapmak istediğiniz kişiye kısa mesaj yolunu kullanarak bir indirme linki göndermeniz gerekiyor. Kısa bir süre sonra WhatsApp beta sürümden çıkarak bütün kullanıcılara görüntülü konuşma özelliğini sunacaktır. Uzun zamandan bu yana kullanıcılar tarafından beklenen bu özellik aslına bakıldığında çok geç kaldı bile diyebiliriz. Her hafta yapılan değişikliklerden sosyal medya kullanıcıları memnun olmasına karşın aslında herkes tarafından görüntülü konuşmanın beklendiğini belirtmeliyiz.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉