• PAYLAŞ

WhatsApp ile Toplu Mesaj Gönderme işlemi Nasıl Yapılır?

  • 13/08/2016 - 10:00
  • 0 Yorum
  • 1052 görüntüleme

WhatsApp uygulaması günümüzde oldukça sık kullanılan ve SMS ücreti ödemeye gerek kalmadan mobil veri üzerinden veya Wi-fi bağlantısı üzerinden mesaj yollama, sesli konuşma olanağı sağlayan popüler uygulamalar arasındadır. WhatsApp uygulaması üzerinden kullanıcılara bireysel mesaj gönderebildiğiniz gibi aynı işlemi toplu mesaj göndermek için de kullanabilirsiniz. WhatsApp uygulamasını kullanan kitlelere baktığınız da bunların arasında çok büyük firmaları markaları görmeniz mümkün bir çok firma reklam amaçlı olarak WhatsApp uygulamasının toplu mesaj özelliğini aktif olarak kullanıyor.  Aynı zaman da bireysel kullanıcılar toplu mesaj özelliğini yapacakları etkinlikleri duyurmak, çeşitli bayram, kandil gibi kutlama mesajlarını göndermek için sıklıkla tercih ediyor. WhatsApp uygulaması üzerinden toplu mesaj özelliğinin nasıl kullanacağınızın detaylı bilgisini görselleri ile birlikte hazırladı. Yapmanız gereken önergeleri sırası ile takip etmek olacak.

WhatsApp ile Toplu Mesaj Gönderme işlemi Nasıl Yapılır 1

Kullandığımız cihaz üzerinden  WhatsApp uygulamasını açıyoruz.

WhatsApp ile Toplu Mesaj Gönderme işlemi Nasıl Yapılır 2

WhatsApp uygulamasında üst kısımda bulunan menüden sohbetler sekmesini açıyoruz.

WhatsApp ile Toplu Mesaj Gönderme işlemi Nasıl Yapılır 3

Açılan sekme üzerinden Yeni Yayın seçeneğini açıyoruz.

WhatsApp ile Toplu Mesaj Gönderme işlemi Nasıl Yapılır 4

Göndereceğiniz mesajın kimlerin alacağını seçmek için rehber seçeneğinden alıcıları yandaki kutucukları tıklayarak seçiyoruz bir seferde en fazla 50 alıcı seçebilirsiniz.

WhatsApp ile Toplu Mesaj Gönderme işlemi Nasıl Yapılır 5

Mesajınızı göndermek istediğiniz alıcıları artık rakam olarak kaç kişi olduğunu gösterecektir bu rakamların üzerine tıklayarak onaylayın ve devam edin.

WhatsApp ile Toplu Mesaj Gönderme işlemi Nasıl Yapılır 6

Açılan sekme üzerinden göndermek istediğiniz mesajınızı yazın bu mesajın içeriğine konum, resim, video gibi içeriklerde eklemeniz mümkün.

WhatsApp ile Toplu Mesaj Gönderme işlemi Nasıl Yapılır 7

WhatsApp uygulamasında artık toplu mesajınızı yollamaya hazırsınız, yapmanız gereken Gönder sekmesine tıklayarak hazırladığınız içeriği göndermek olacak. Önemli bir bilgi olarak uygulama içerisinden yolladığınız toplu mesajları sadece karşı taraftaki alıcılar rehberlerine ekleme yaparken telefon numarası ile yapmışlar ise alacaktır. Bu uygulamanın asıl amacı spam olarak yollanan içeriklerin her alıcıya ulaşmaması için uygulama tarafından alınmış bir özelliktir.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉