• PAYLAŞ

WhatsApp Mavi Okundu İşareti Nasıl Kaldırılır ?

  • 18/07/2016 - 14:32
  • 0 Yorum
  • 714 görüntüleme

whatsapp-okundu-isareti

WhatsApp yaptığı güncellemelerin ardından kimi kullanıcıların hoşuna giden değişikliklere imza atasa da bazı kullanıcılara da oldukça sorun yaratmakta. Son zamanlarda bir çok kişinin başına sıkıntı çıkaran ve bilmeyeneler için kapatması imkansız olan çift mavi işareti ile okundu özelliği, WhatsApp kullanıcılarının attıkları mesajları alıcı tarafından okuyup okumadığını görebilmesini sağlayarak kullanıcısını bilgilendiriyor. Kısaca WhatsApp kullanıcısından bir mesaj aldığınız da ve bu mesajı okuduğunuz anda, gönderen kullanıcının ekranın da mavi okundu işareti beliriyor. Whatsapp’ın kullanıcılara sunduğu bu özelliğini tamamen devre dışı bırakmak mümkün değil ancak, özel durumlar için karşı tarafın size gönderdiği mesajlarını okunduğumuzu öğrenmesini engelleme şansınız bulunuyor. WhatsApp kullanıcılarının en çok rahatsız olduğu özellikten bir kaçamak yaparak kurtulmak mümkün detaylarını beraber göz atalım.

Kullandığınız cihaz marka ve model fark etmeden, akıllı telefonunuzu ayarlar menüsünden uçak modunu aktif ederek veya cihazınızın internet olan bağlantısını tamamen kapatarak, size gelen mesajı okuduktan sonra mesajı silerseniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra WhatsApp uygulamasını kapatıp uçak modundan çıkar veya internet erişimini açarsanız karşı taraf sizin mesajlarınızı okuduğunuzu göremez. Bu yöntem en basit ve en kullanışlı mavi okundu işaretinden kurtulma yoludur.

WhatsApp uygulamasında gelen mesajları okumasınız bile  karşı tarafın siz uygulamaya girdiğiniz andan itibaren online olduğunuzu gördüğünü unutmayın mavi işaretten kurtulmaya karar verdiyseniz uygulamaya girmeden önce uçak modunu aktif etmiş yada internet bağlantınızı kesmiş olmayı unutmayın.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉