• PAYLAŞ

WhatsApp Mesajları Google Drive’a Nasıl Yedeklenir ?

  • 07/08/2016 - 01:29
  • 0 Yorum
  • 980 görüntüleme

Günümüzde kullandığımız cihazlar ve internet kullanımının oldukça fazla yaygınlaşması operatör üzerinden yollanan sms’ lerin yerini alan, neredeyse sosyal medyayı aktif olarak tercih edenlerin kullandığı WhatsApp uygulaması. Sosyal medyayı kullanan bir çok bireyin sıkıntıları arasında olan WhatsApp uygulamasının neredeyse en büyük eksikleri arasında gösterilen, yapmış olduğumuz sohbetleri Googel Drive üzerinden yedekleyememekti. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir güncelleme ile artık WhatsApp uygulamasında bulunan tüm mesajlarınızı ve bilgilerinizi Google Drive’da yedekleyebileceksiniz. Bu durumda cihaz değişikliği yapıldığın da WhatsApp uygulamasında bulunan sohbetlerimizi anında yeni cihazınıza aktarabileceksiniz.

Ülkemizde de en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp’a bir çok kullanıcının beklediği özellik kullanıma sunuldu, uygulamanın bu özelliğini kullanmak için birkaç detay gerekmekte. WhatsApp uygulamasında sohbet ve bilgilerinizi yedekleme işlemi nasıl yapmanız gerektiğini  görsellerle detayları hazırladık.

Öncelikle Android cihazımızdan WhatsApp uygulamasını açarak hesabımız giriş yapıyoruz ardından ana ara yüzden Ayarlar sekmesine giriyoruz.

whatsaap-mesajları-google-drive-nasıl-yedeklenir

Açılan sekmeden sohbet sekmesini açıyoruz > açılan sekmeden ise sohbet yedeği sekmesini açıyoruz.

whatsaap-mesajları-google-drive-nasıl-yedeklenir whatsaap-mesajları-google-drive-nasıl-yedeklenir

Açılan sekmeden Google Drive üzerinden yedekleme işlemini başlatmak için Yedekleme sekmesine tıklıyoruz.

whatsaap-mesajları-google-drive-nasıl-yedeklenir

Yedekleme sekmesine tıkladıktan sonra  açılan sekmede Yedekleme tamamlanamadı WhatsApp uygulamasına Google Drive üzerinden yedekleme yetkisi vermek için dokunun sekmesi çıkabilir bu sekme çıktığında izin ver sekmesine tıklayarak işlemi tamamlıyoruz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉