• PAYLAŞ

Facebook’da Gönderi Planlaması Nasıl Yapılır ?

  • 07/08/2016 - 01:18
  • 0 Yorum
  • 952 görüntüleme

Facebook uygulamasında her geçen gün yeni bir özellik geliyor. Sosyal ağ uygulamaları arasında milyarlara dayanan kullanıcı sayısı ile Facebook bu alandaki liderliğini kimse kaptırmayı düşünmüyor. Facebook uygulamasında kullanıcılarının bilmediği bir çok özellik bulunuyor bu özellikler kişilerin kullanma alanlarına göre yarar sağlamasında farklılık gösteriyor. Facebook’da kişisel kullanıcıların olmasının yanı sıra grup sayfaları, firmaların kendine ait sayfaları, blog sayfaları gibi bir çok kullanım alanına hitap ediyor. Facebook kullanıcılarına sunduğu özelliklerden bir tanesi de planlanabilen gönderi. Uygulama içerisinden göndereceğiniz bir mesaj, haber veya resmi belirlenen zaman içerisinde yollanmasına olanak sağlıyor.

Facebook kullanıcılarına uygulama başında olamayacakları zamanlarda mesaj, bildiri ve bunun gibi iletileri daha önceden tarihini ve zamanını belirleyerek kısaca tam istedikleri anda paylaşım yapılmasına olanak sağlıyor. Uygulamanın sunduğu bu özellik bazı kısıtlamalara tabi göndermek istediğiniz planlı gönderiyi sadece kendi sayfanız üzerinden yayınlayabiliyorsunuz. Grup sayfası üzerinden planlanmış gönderi yapma istiyorsanız da  sadece yöneticisi olduğunuz sayfanızdan bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu özelliği kullanmak için, herhangi bir eklenti veya program kurmanıza gerek kalmadan direk uygulama üzerinden işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Facebook Uygulamasında Planlı Gönderi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle Facebook sayfamıza giriş yapıyoruz ve üst tarafta bulunan menüden  Yayınlama Araçları sekmesine tıklıyoruz.

facebook-gonderi-planlanması-nasıl-yapılır

Açılan sekme üzerinden Planlanmış gönderiler sekmesine tıklıyoruz.

facebook-gonderi-planlanması-nasıl-yapılır

Açılan pencere içerisine göndermek istediğimiz metni giriyoruz ve ardında oluştur sekmesine tıklıyoruz. facebook-gonderi-planlanması-nasıl-yapılır facebook-gonderi-planlanması-nasıl-yapılır

Uygulama üzerinden göndermek istediğimiz metin hazırsa, yapmamız gereken açılan pencere üzerinden, planlama tarihini ve saatini belirleyerek planla diyoruz .

facebook-gonderi-planlanması-nasıl-yapılırfacebook-gonderi-planlanması-nasıl-yapılır

Facebook uygulaması hazırladığınız metini, belirlediğiniz tarih ve saat’ de otomatik olarak yayınlayacak. Bir sonraki planlı gönderiyi aynı işlemleri tekrarlayarak oluşturabiliyorsunuz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉