• PAYLAŞ

WhatsApp ‘ta Otomatik Medya İndirme Nasıl Kapatılır?

  • 26/08/2016 - 14:40
  • 0 Yorum
  • 864 görüntüleme

WhatsApp uygulaması kullanıcıları aslında farkında olmadan mobil veri üzerinden yaptığı otomatik medya indirmesi, veri tüketimini aşırı şekilde harcadığı. WhatsApp uygulaması içerisinde yapılacak olan küçük bir denetim ve ayar sayesinde bu aşırı veri tüketimini engellemek mümkün.

WhatsApp uygulaması kullanıcıları özellikle mobil veri kullanımı esnasında otomatik olarak medya indirme seçeneğini aktif durumda kullanılması halinde WhatsApp uygulaması üzerinden paylaşım yapılan tüm veriler otomatik bir şekilde cihazsınıza indirilecek ve kontrolsüz bir halde veri harcanmasına sebep olunacaktır. Bu sebepten dolayı mobil verinin kontrollü bir şekilde tüketilmesi amacıyla kullanıcıların otomatik medya indirme sekmelerini doğru bir şekilde ayarlaması gerekmektedir.

Fotoğraflar, videolar veya birbirinden farklı içeriklerin gönderilebildiği WhatsApp uygulaması yüksek boyutlu olan dosyaların transferine izin vermesinden dolayı kullandığınız mobil verinin oldukça kısa süre içerisinde tamamen tüketilmesine neden olur. Bu nedenle kullanıcıların WhatsApp uygulaması ayarlarında bu işlemlerin tamamını kontrol etmesi önerilmektedir. Küçük bir ayrıntı olarak önereceğimiz bu ayarların tamamını cihazlarınız da yüklü olan bütün uygulamalar için yapmanız mobil veri tüketiminizde son derece tasarruf sağlamanıza olanak sağlayacaktır. Bu ayarları yaparken bazı uygulamalarda sadece Wi-fi üzerinden seçeneği bulunur eğer uygulama içerisinde bu şekilde bir seçenek bulunuyorsa birinci tercihiniz bu seçenek olmalı. Bu ayarı seçerken dikkat etmeniz detay indirmeleri ve güncellemeleri olarak belirtilmiş olan seçeneği aktif etmeniz gerektiğidir.

Android işletim sistemi kullanan cihazlarda WhatsApp uygulamasını açıyoruz ve ardından ayarlar sekmesine tıklıyoruz, açılan sekme üzerinden sohbet ve aramalar sekmesi üzerinden medyayı otomatik indir sekmesine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

WhatsApp 'ta Otomatik Medya İndirme Nasıl Kapatılır

Bu aşamadan sonra yapmanız gereken kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz ayarları uygulama içerisinde ayarlamak. Ayarlarınızı doğru olarak yaptıktan sonra mobil veri tüketiminizde oluşacak farkı kısa sürede fark edeceksiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉