• PAYLAŞ

Windows 10 İşletim Sisteminde God Mode Nasıl Aktif Edilir?

  • 26/08/2016 - 15:00
  • 0 Yorum
  • 958 görüntüleme

Windows 10 İşletim Sisteminde God Mode Nasıl Aktif Edilir?

Microsoft bünyesinde son ürün olarak kullanıcılarına sunulan Windows 10 indirilmeye başladığı günden bu yana oldukça etkili bir kullanıcı kitlesine hitap etmeyi başarmıştı.

Gelen güncellemeler ile BETA sürecinde bulunan hataları ortadan kaldıran Microsoft, daha sonrasında yeni sürüm numaraları ile güncellemelerine hız kazandırdı. Uzun bir süre ücretsiz olarak kullanıma sunulana Windows 10 işletim sistemi geçtiğimiz aylarda bu olanak son buldu. Microsoft’ un kullanıcılara sunduğu işletim sisteminde önceki işletim sistemleri göz önüne alındığında birçok farklılık göze çarpıyor.

Bu göze çarpan özelliklerin en başından Windows 10 işletim sisteminin kullanıcıların kendi istekleri ve beğendikleri şekilde özelleştirilebiliyor olması, bunun yanı sıra sistem içine daha fazla müdahale ederek isteyip veya istemedikleri uygulamaları kontrol altında tutabilmeleri gibi farkı imkânları bünyesinde barındırıyor.

Windows 10 işletim sisteminin daha önce kullanımda olan Windows sürümlerinden bir farklı yönü işletim sisteminin kullanıcıların kapatmadıkları halde, kapatmadıkları diyoruz çünkü kapatılmaz ise işletim sistemini kurarken bu özellikler varsayılan olarak aktif durumda bilgisayarlara kuruluyor. Bu varsayılan uygulamalar işletim sistemi kullanıcılarının yaptıkları işlemleri analiz ederek bir sonraki yapacakları işlemde kullanıcısına kolaylık sağlıyor ve önerilere bulunuyor.

Windows 10 işletim sistemi ile beraber gelen bir diğer özellik ise kullanıcıların Ayarları kolaylaştırmak adına God Mode yani diğer bir adı Tanrı Modu geliştirdi.  Windows 10 işletin sisteminiz üzerinde bu tarz da bir özelliğin bulunması aslında kullanıcıların oldukça fazla işine yarayacak.

Daha önce kullanımda olan Windows serisinin ara yüzüne baktığınızda yeni sunulan işletim sisteminde çok fazla değişiklik alan Windows 10’da Denetim Masası yada farklı ara programları karıştırmanıza hiçbir şekilde gerek kalmadan bütün aradıklarınız tek bir klasör altında toplayarak bunlara kolayca erişiminizi sağlıyor. Windows 10 işletim sisteminizde God Mode aktif etmeniz için sizlere sırasıyla görselleri hazırladık. Aşağıda bulunan görselleri adım adım takip ederek God Mode kolaylıkla aktif hale getirebileceksiniz.

İlk olarak yapılması gerekenler arasında God Mode aktif hale getirebilmek için bir kod gerekmektedir size vereceğimiz bu anahtar kodu kopyalayarak GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C} görseldeki aşamaları uygulamaya başlıyoruz.

Windows 10 İşletim Sisteminde God Mode Nasıl Aktif Edilir 1 Windows 10 İşletim Sisteminde God Mode Nasıl Aktif Edilir 2 Windows 10 İşletim Sisteminde God Mode Nasıl Aktif Edilir 3 Windows 10 İşletim Sisteminde God Mode Nasıl Aktif Edilir 4

Görsellerdeki aşamaları tamamladıktan sonra sizlerin de göreceği gibi bir dosya içerisinde neredeyse her işleminizi kolayca yapabileceksiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER : , ,


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉