• PAYLAŞ

WhatsApp Web Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

  • 01/09/2016 - 14:40
  • 0 Yorum
  • 806 görüntüleme

WhatsApp uygulaması Web sürümü ile mobil kullanımdan sonra bilgisayarlara da geldi. WhatsApp Web kullanarak PC üzerinden konuşmak daha kolay aynı zaman da daha işlevsel.

WhatsApp uygulaması devamlı olarak kendini yenilemeye kullanıcılarına yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Mobil platform üzerinden kullanmaya alışkın olduğumuz uygulamayı artık kişisel bilgisayarlarımız üzerinde de kolayca kullanabiliyoruz. Bir çok alanda kullanım kolaylığı sağlayan WhatsApp Web Android, İOS işletim sistemlerinin yanı sıra Windows Phone, Nokia S60 ve  BlackBerry işletin sistemli olan cihazlarda da kullanılabiliyor.

resim 1

WhatsApp Web bilgisayarınız üzerinden kullanabilmeniz için gereken bir diğer detay ise, kullandığınız bilgisayarınızda web tarayıcısı olarak Safari, Opera,  Chrome, veya Firefox yüklü olmasının gerekmesidir.

Bu gerekli olan şartların dışında, WhatsApp Web uygulamasının Windows ve Mac için hazırlanmış bir sürümü de yer alıyor. WhatsApp Web uygulamasını BURADAN indirdikten sonra farklı bir tarayıcıya ihtiyaç olmadan WhatsApp Web’i kolaylıkla kullanabilirsiniz.

WhatsApp Web bilgisayarlarınızda kullanmak için ilk olarak kullandığınız telefonunuzdan uygulamanın en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Eski bir sürüm kullanıyorsanız ilk olarak uygulamayı güncelleyin.

whatsapp-web-nasil-kullanilir-1

Bu aşamadan sonra tarayıcınız açarak WhatsApp Web sayfasına giriş yapın yada sizlere önerdiğimiz bağlantı üzerinden indirdiğiniz uygulamayı açın.

WhatsApp Web sayfasına giriş yaptıktan sonra, tekrar telefonunuzda bulunan WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp sekmesi >Ayarlar sekmesine girin ve ardından WhatsApp Web sekmesine tıklayın.

WhatsApp’ın tarayıcı ya da PC uygulaması üzerinden açtığınızda WhatsApp Web sayfasında bulunan barkoda telefonunuzun kamerası yardımı ile barkodu taratın.

Resim 2

Barkodu taratma işleminden sonra WhatsApp uygulamasını tarayıcınız üzerinden açtığınız WhatsApp Web ile kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Aynı zaman da WhatsApp uygulamasının bildirim seslerini bilgisayarınız üzerinden duymak istiyorsanız, WhatsApp Web sayfasında yer alan profil resminizin yan tarafında yer alan menüden ayarlamaları yapabilirsiniz.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉