• PAYLAŞ

WhatsApp Web Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

  • 10/12/2016 - 11:24
  • 0 Yorum
  • 934 görüntüleme

WhatsApp Web Nedir ve Nasıl Kullanılır ?

Dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip olan ve gün içerisinde en az bir kere kullandığımız Whatsapp uygulaması gün geçtikçe daha fazla gelişiyor. Yakın zaman da yapılan son güncellemeler ile birlikte görüntülü arama özelliğine de kavuşan Whatsapp, mobil cihazlarınızın haricinde  bilgisayarlar üzerinden de oldukça yaygın olarak kullanılıyor.

Geçtiğimiz yıllar içerisinde aktif konuma getirilen Whatsapp Web özelliği kısa sürede oldukça çok sevildi. Bilgisayar üzerinden sohbet etmek isteyen kullanıcıların en sevdiği Whatsapp uygulaması özelliklerinden birisi olan Whatsapp Web, son dönemde ise  oldukça popüler bir hal aldı. Her gün izlemekte olduğumuz televizyon kanalları, Whatsapp uygulaması üzerinden satış yapan şirketler ve aynı zaman da devlet kurumları da projeleri için Whatsapp’ın popüler olan Web sürümünü kullanmaktalar. Whatsapp uygulamasının sevilen Whatsapp Web özelliğine son zamanlarda mobil uygulamasında olduğu gibi bir çok yenilik eklendi. Bu yazımızda sosyal ağ devlerinden Whatsapp Web özelliğinin nasıl kullanılacağını detayları ile sizlere aktaracağız.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır ?

İlk adım olarak kullandığınız akıllı telefonunuzda Whatsapp uygulaması yüklü değilse, aşağıda sizlere verdiğimiz link üzerinden  işletim sisteminize uygun olan Whatsapp uygulamasını sorunsuz olarak yükleyebilirsiniz. Eğer Whatsapp uygulaması kullandığınız akıllı telefonunuzda yüklüyse; güncelleme olup olmadığını denetlemeniz gerekecek. Bunun dışında aşağıda vermiş olduğumuz link üzerinden Whatsapp Web uygulamasını da indirmeniz gerekiyor.

WhatsApp uygulamasını akıllı cihazlarınıza BU LİNK üzerinden indirebilirsiniz.

 

 

Whatsapp Web özelliğini kullanabilmeniz için ilk olarak uygulamayı açmanız gerekli. Whatsapp uygulamasını açıyorsunuz ve ekranınızın sağ üst kısımda yer alan menü simgesine yani üç noktaya ikonuna dokunun. Whatsapp uygulaması üzerinden ayarlar menüsüne giriş yapmanızdan sonra karşınıza yukarıda yayınladığımız görseldeki bir yeni pencere çıkacak. Bu pencere üzerinden Whatsapp Web seçeneğine tıklayın ve özelliği aktif konuma getirmek için bekleyin.

Whatsapp Web aktif olarak kullanabilmeniz için telefonunuzun mutlaka internete bağlı olması gerekli. Bilgisayarınız üzerinden Whatsapp hesabınıza bağlanmanızdan sonra da telefonunuzdaki interneti daima açık olması gerekli. Eğer telefonunuzdan internet bağlantınızı kapatırsanız bilgisayarınızda açık olan Whatsapp Web oturumunuz direk olarak  sonlandırılacaktır.

Bilgisayarınız üzerinden  Whatsapp uygulamasına  bağlanabilmek için BURADA bulunan kare kodu telefonunuz üzerinde açılan bölüme taratmalısınız. Telefonunuz üzerinden okutma işleminin tamamlanmasından sonra telefonunuz ve bilgisayarınız doğrudan eşleşecektir ve Whatsapp Web’i aktif olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Aynı zaman da  bilgisayarınız üzerinden  Whatsapp Web’in sürekli olarak açık olmasını istiyorsanız kodu tarattığınız sayfada oturumu açık tut yazısının yanında bulunan küçük kutucuğu işaretlemeniz yeterli olacaktır.

Sizler için önerdiğimiz tüm işlemleri yapmanızdan sonra bilgisayarınızdan Whatsapp Web kullanabilirsiniz. Whatsapp Web sayesinde mobil cihazınız üzerinden olduğu gibi bilgisayarınızdan da aynı şekilde fotoğraf ve video gönderebilir ve alabilirsiniz. Fakat şu an için, Whatsapp Web özelliği sesli ve görüntülü konuşmayı destekleyecek güncelleme yapılmadı.

Whatsapp Web’in Olumlu Yanları Nelerdir ?

Whatsapp uygulamasını bilgisayar üzerinden kullanmak isteyenler için geliştirilmiş olan Whatsapp Web özelliği son derece gelişmiş seçenekler bulunuyor. Mobil cihazlarınız üzerinden yapabildiğiniz tüm ayarları daha rahat bir şekilde Whatsapp Web kullanarak yapabilmeniz mümkün. Gün içerisinde yaptığınız konuşmaların daha büyük bir pencerede olması sohbetleri daha keyifli ve samimi bir hale getiriyor. Whatsap Web kullanarak daha önce yapmış olduğunuz sohbetler içerisinden arama yapabilme imkanına sahipsiniz. Eğer Whatsapp uygulamasını sürekli olarak dosya gönderimi için kullanıyorsanız telefonunuza dosya aktarma derdine de son verebilirsiniz, Whatsapp Web sayesinde istediğiniz her türden dosyayı karşı tarafa aktarabilmeniz mümkün. Aynı zaman da tarayıcıların yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan bildirim özelliğini de Whatsapp Web ile kullanabilmeniz mümkün hale geliyor. Uygulama içerisinden  bildirim özelliğini etkinleştirirseniz Whatsapp üzerinden gelen tüm mesajların bildirimini masaüstünde kolaylıkla görebileceksiniz. Hatta gün içerisinde iş toplantılarınızı bile Whatsapp Web üzerinden yapabilmeniz mümkün.

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉