• PAYLAŞ

WhatsApp’ın Gelecek Planları

  • 23/06/2016 - 23:57
  • 0 Yorum
  • 843 görüntüleme

social_media-696x467

Facebook’un geçen günlerde yaptığı yıllık genel toplantısın da WhatsApp hakkında önemli detaylar verdi.

Facebook yatırımcılarının geçtiğimiz günü katıldığı yıllık genel toplantıda şirketin stratejilerinin yanı sıra aynı zaman da mesajlaşma uygulamalarının geleceği de fazlası ile konuşuldu; şirketin sekiz direktörü oyalamaya sunuldu. Yeniden seçilen sekiz direktör arasında LinkedIn’in kurucu ortağı Peter Thiel de bulunduğunu söylemeden geçmeyelim. Peter Thiel’in Facebook’taki rolü, yöneticinin ABD başkanlık adayı olan Donald Trump’a verdiği destekten dolayı ve Hulk Hogan’ın Gawker Media’ya açtığı ve kazandığı 130 milyon dolarlık davayı fazlasıyla  desteklemesi yüzünden uzun süre  tartışmalara yol açmıştı. Toplantıda Zuckerberg yaşlandığında yerine kimin geçmesi gerektiği de konuşuldu. Zuckerberg, bu konuya cevap olarak, daha çok uzun yıllar Facebook’u yönetmekle ilgileneceğini söyledi.

Whatsapp-facebook

Facebook’un Ekim 2014’te sosyal ağ devi WhatsApp’ı 21,8 milyar dolar karşılığında satın almışdı. WhatsApp’ın geleceği de yapılan toplantıda konuşuldu. Firma, Facebook’un Messenger konusunda  WhatsApp’la birleştirme planlarının kesinlikle olmadığını, iki uygulamanın kullanıcı kitlelerinin tamamen farklı olduğunu belirtti. Firma, WhatsApp’ın bu kadar yüksek fiyatına rağmen mesajlaşma alanının henüz emekleme aşamasın da olduğunu, gelecekte bu alanın para kazanma şansı bulabileceğini söyledi. COO Sheryl Sandberg, açıklamaların da tüm dünyayı birbirine bağlama çabalarının olduğunu, zorlu sansürlerini şimdiye kadar aşamadıkları Çin piyasasına girmeye odaklanabileceklerini de vurguladı.

Bir yatırımcının  Zuckerberg’in çocuk yetiştirme felsefesiyle ilgili oldukça ilginç bir sorusuna ise yönetici, iş felsefesiyle aynı felsefeyi izlemekle yetindiğini, elinden geldiğince bir öğrenme ortamı oluşturmaya çalıştığı cevabını verdi.

airtel-wtf-plan

Facebook yöneticilerinin yıllık genel toplantısından çıkan sonuca bakılırsa, WhatsApp ilerideki dönemlerde diğer markalardan bağımsız olarak gelişecek. Daha önce ortaya atılan Facebook’un Messenger uygulaması ile birleşecek konusunda tamamen kapanmış oldu. Bu aşamadan sonra WhatsApp nasıl gelişmeler gösterecek izleyeceğiz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉