• PAYLAŞ

Windows 10 Kilit Ekranında Bulunan İsim ve Mail Adresi Nasıl Gizlenir?

  • 01/09/2016 - 17:00
  • 0 Yorum
  • 1064 görüntüleme

Gizlilik yada güvenlik artık günümüzde büyük önem taşımakta ve mümkün olduğu kadar bilgilerimiz gizlemeye göstermemeye dikkat ediyoruz. Teknolojinin de fazlasıyla gelişmesi bu davranışlarımızda etken olduğunu açıkça belirtmek gerekiyor. Bir mail adresi ve isim yüzünden birçok sıkıntı çeken bireyleri sürekli olarak görüyor ve izliyoruz.

Windows işletim sistemlerinde ekranı kilitlediğinizde istemediğiniz bireyler koyduğunuz kilidi geçip kişisel bilgilerinize yada dosyalarınıza eriş sağlayamazlar. Fakat adınız yada mail adresiniz de tamamen kişisel bilgilerinizdir. PIN yada parola girdiğimiz ekranınız olan Kilit Ekranında gizlilik bir çok kullanıcı için oldukça önemli olabilir. Gizlilik konusunda hassas olan kullanıcılar için Windows 10 işletim sisteminde Yapı numarası 14328 sonra olan cihazlarınızda, kullanabileceğimiz bazı yöntemleri anlatmaya çalışacağız. İzleyeceğimiz yöntem oldukça basit ve ayarının yapılması son derece kolay olan Grup İlkesi olacaktır. Bu ayarları tam olarak uyguladığınızda kilit ekranınızda hiçbir bilginiz görünür olmayacak. Bilgisayarınız güvenlik sorunu yaşamadan kullanmaya devam edeceksiniz.

Grup İlkesi Düzenleyicisini Kullanarak Gizleme Nasıl Yapılır?

windows-10-kilit-ekraninda-bulunan-isim-ve-mail-adresi-degistirme

 

Başlat menüsüne giriş yaparak gpedit.msc komutunu yazarak Enter’a basıyoruz ve açılan sekme üzerinden aşağıda bulunan adımları izleyelim.

Bilgisayar Yapılandırması sekmesi > Windows Ayarları sekmesi > Güvenlik Ayarları sekmesi > Yerel İlkeler sekmesi > Güvenlik Seçenekleri sekmesi

Etkileşimli oturum açma:  Kullanıcı bilgilerini gösterme sekmesine çift tıklayalım, açılan sekmeden menü içerisinden bilgileri gösterme sekmesini tıklayalım.

Bu güvenlik seçeneği tam olarak Oturum Açma ekranında bulunan bilgilerin görüntülenip görüntülenemeyeceğini semeniz sağlar. Bilgileri görüntüleme sekmesine seçtiğimizde, kişisel bilgiler direk olarak Oturum Açma ekranında gizlenir. Tekrar görüntülenmesini karar verirseniz, aynı yolu izleyip izleyerek seçeneklerden görüntüle sekmesini aktif hale getirmeniz gerekir.

windows-10-kilit-ekraninda-bulunan-isim-ve-mail-adresi-degistirme-1

Bu işlemlerin ardından kilit ekranınızda kişisel bilgilerinizin görünmeyeceğiniz ve hassa olduğunuz güvenliğinizi sağlamış olacaksınız.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉