• PAYLAŞ

Windows 10 parola Sıfırlama

  • 29/06/2016 - 15:39
  • 0 Yorum
  • 997 görüntüleme

Bilgisayarınızın ve kendi bilgilerinizin güvenliği için işletim sistemlerinize mutlaka parola koymalısınız. Yeni bir işletim sistemi olan Windows 10’u kullanırken  parolayla kullanmanız diğer sistemler gibi büyük önem taşıyor. Sisteminize koyduğunuz bu  parolayı unutmanız halinde, sistem ayarlarınıza göre sorun yaşama ihtimaliniz oldukça yüksek.

Windows 10′ da  hesap türüne göre parolanızı nasıl sıfırlayabileceğinizi veya unutmalara karşı nasıl önlem almanız gerektiği ile ilgili bilgileri derledik.

This-password-is-incorrect

Çevrimiçi Parola Sıfırlama

maxresdefault

Windows 10’da kullanıcı profilinizi ayarlarken seçenek olarak Microsoft hesabı veya yerel hesap olarak ayarlayabiliyorsunuz. Microsoft hesabı açarken size varsayılan seçenek olarak sunuluyor ve bu seçenek de size parolayı Microsoft’un web sitesinden girerek sıfırlamanıza izin veriyor. Hesabınızı oluştururken yerel hesap olarak oluşturduysanız  bu yöntem sizin pek işinize yaramayacak.

Yerel hesaplarda sorununuz çözmek için önce parola sıfırlama sayfasını açmanız gerekiyor ve seçeneklerden parolamı unuttum kısmına tıklayarak ilerliyoruz. Bu aşamadan sonra sizden eposta adresinizi girmeniz istenecek eposta adresinizi girerek doğrulama kodunu mail adresine gelmesini bekleyeceksiniz. Kısa bir süre içinde doğrulama kodu epostanıza gönderilmiş olacak. Doğrulama kodu alacağınız eposta adresinize eğer bir telefon numarası eklediyseniz doğrulama kodu direk olarak kayıtlı olan telefon numarasına gönderilecektir.

Parolanızı sıfırlamanın en kolay yöntemi bu olduğundan ilk olarak mutlaka bu yöntemi denemelisiniz. Bu olanaklardan faydalanamadınız yada internet bağlantınız yok bir başka yöntem daha var ama bunun önceden hazır konuma getirmiş olmanız gerekiyor.

Bu yöntemden için daha öncesinden parola sıfırlama diskiniz oluşturmuş olmanız gerekiyor. Eğer oluşturduysanız yapmanız gereken bir defa yanlış bir parola girdikten sonra, yanlış parola girdiniz uyarısı gelecektir buraya tamam dedikten sonra çıkan bağlantıda parolamı sıfırla diyoruz.

Parolamı sıfırlaya tıkladıktan sonra karşımıza parola sıfırlama sihirbazı çıkacak. Daha önceden hazırladığınız sıfırlama diskini takın ve listeden ilgili olan sürücüyü seçin yeni bir parola girin  tıklayarak işlemi tamamlayın

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉