• PAYLAŞ

WordPress CPU Limit Tüketimi Nasıl Çözülür ?

  • 07/02/2017 - 19:55
  • 0 Yorum
  • 637 görüntüleme

WordPress CPU Limit Tüketimi Nasıl Çözülür ?

WordPress alt yapısını kullanan sitelerde başa oldukça bela olan Cpu Limit Sorunu ve Bellek Sorunu sıklıkla yaşanan problemler arasında. Bu sorun WordPress alt yapısını kullanan herkesin başına gelen bir durum. Bu yazımızda WordPress cpu sorunu nasıl çözeceğinizi detayları ile sizlere aktaracağız.

Genel olarak WordPress kurulumu yapabilmek için satın aldığınız Hosting paketlerinde cpu limiti %25 olarak belirlenir. Bu limiti aşmadığınız müddetçe hiç bir sıkıntı olmaz %25 cpu limitini aşarsanız siteniz hosting firması tarafından engellenir ve sorun çözülene kadar blokeli kalır buda sitenizde hit sayısı ve buna orantılı olarak ziyaretçi sayısını düşürür.

WordPress Cpu Sorunu Nasıl Çözülür ?

Adım 1: Kullandığınız Temaları optimize edin ;

Kaynak tüketimine sebep olanlardan bir tanesi temalardır. satın aldığınız temalar yada ücretsiz kullandığınız temaların sadece olmasına ve yüksek oranlı çözünürlüğe sahip resimler yüklememeye gayret gösterin

Adım 2: Veri Tabanı Optimize edin ;

Belirli zaman aralıkları ile WordPress kurulu olan mysql veri tabanını phpmyadmin girişi yaparak tabloları seçtikten sonra onar işlemi yapmın.

Adım 3: Wordpres Eski Eklentiler ;

WordPress üzerinde kurulu olan eski sürüm eklentiler ayni  plug  in bunları mutlaka güncelleyin güncelleme yapılmamış olan eklentiler kodlama açısından mysql sorgu sayısını artırır ve böylece cpu sorunu yaşatır.

Adım 4: Gereksiz Eklentileri Kaldırın ;

WordPress üzerinde kaynak tüketimin ilk nedenlerinden bir tanesi de  eklentilerdir. WordPress üzerinde gereksiz kurulan her eklenti mysql sorgulamasına extra olan bir yük bindirecek bu sayede bellek ve cpu devamlı meşgul olduğu için sınırları zorlar. işinizi görecek önemli olan eklentiler dışında diğer eklentileri kaldırın. Akismet gibi eklentiler bulunuyorsa cpu tüketimini oldukça zorlar.

Bu uygulayacağınız metotların dışında sitenize kurabileceğiniz eklentilerde sizlere önereceğimiz ; Wp Super Cache, W3 Total Cache eklentilerini kullanabilirsiniz.

Bunların verdiğimiz önerilerin hepsini yaptınız ancak yine aynı sorunları yaşıyor musunuz ? Site ziyaretçiniz fazla ve hit oranı yüksek mi? Bu şartlar altında  kendinize ait bir Vps sunucu , Reseller Server, Dedicaded Server artık geçme vaktiniz gelmiş demektir. Bu sunucular biraz Shared Hosting göre pahalıdır olacaktır , fakat kendinize ait bir sunucunuz olacağı anlamına gelir. Zaman içerisinde hobi ile işe başladığınız siteniz sonrasında yüksek hitlere erişmiş ise artık bir sunucu hizmetinden yararlanma vakti geliyor. Bunun için bizim sizlere Hosting Firması olarak tavsiyemiz , Natro yada Hostgator olarak kullanabileceğiniz olur.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉