• PAYLAŞ

Yağ Yakmak İçin Neler Yenmelidir?

  • 09/09/2016 - 17:21
  • 0 Yorum
  • 880 görüntüleme

Gün içerisinde 4 saatten daha uzun süre aç kalmak kan şekerimizi düşürdüğünden dolayı metabolizmanızın da yavaşlamasına neden oluyor. Bu sebeple çok sık olmaması ile beraber ara öğün tüketmeniz gereklidir. Sağlığınız açısından tüketmeniz gereken öğünleri yanlış seçmeniz ulaşmak istediğiniz sonuçların tam aksine daha fazla kilo almanıza yol açar. Sağlıklı olan ve dengeli bir ara öğün; bireyin sağlık durumu ve aynı zaman da vücut ağırlığına göre 150 ile 250 kalori arasında olmalıdır. Protein içerikli olan ara öğünler metabolizmayı hızlandıracak ve yağ yakılmasına da oldukça yardımcı olacaktır.

Lor peynirli avokado: Avokadoyu ikiye bölün ve çekirdeklerini çıkarın. İçine lor peyniri koyun. İsterseniz 10 dakika kadar fırına veya isterseniz ısıtmadan tüketin. 200 kalori barındıran bu ara öğünde 9 gram kadar protein 7 gram kadar lif tüketmiş olacaksınız. Avokado, içeriğindeki sağlıklı yağlar sayesinde vücutta bulunan yağların yakılmasını desteklediği gibi aynı zaman tüketildiği besinin vücutta kullanılma oranını son derece arttırır.

yag-yakmak-icin-neler-yenmelidir-1

Kepekli grisini ve haşlanmış yumurta: Yumurta sarısı ve beyazı sebebiyle çok kıymetli olan bir besindir. Sarısının içerdiği B vitaminleri sayesinde metabolizmanın çok daha iyi çalışmasına yardımcı olur, beyazı % 100 protein içerdiği bulunduğundan dolayı metabolizmayı son derece hızlandırır. İki tane kepekli grisini ile haşlanmış yumurta sadece 140 kalori yapar, ne kadar uzun süre sizi tok tutacağına siz bile şaşıracaksınız.

Menemen ve 1 dilim tahıllı ekmek: Bir tatlı kaşığı kadar zeytinyağına 1 tane soğan, 2 tane biber ve 1 büyük boy domates ile güzel bir menemen içi hazırlayın, karışım tam olarak hazır olduğunda 1 tane yumurta kırarak pişirin. İnce bir dilim tahıl ekmeği ile beraber tüketin. 210 kalori olan bu ara öğününüz size 8 gram kadar protein sağlayacak. Lezzetli olduğu kadar aynı zaman da sağlıklı olan bu ara öğünün tok tutma süresi de son derece uzun.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉