• PAYLAŞ

Yatırımınızı İki Katına Çıkarma Yolları Nelerdir?

  • 23/01/2017 - 23:05
  • 0 Yorum
  • 781 görüntüleme

Yatırımınızı İki Katına Çıkarma Yolları Nelerdir?
Tasarruf sonucunda belirli bir seviyede birikime sahip oldunuz. Ve bu birikiminizi yatırıma çevirmek istiyorsunuz. Ancak yapacağınız yatırımdan maksimum geliri nasıl elde edeceğinizi bilmiyorsunuz. Bu yazımızda sizlere elinizde ki yatırım miktarı ile kazancınızı nasıl iki katınıza çıkaracağınızı maddeler ile anlatmaya çalışacağız. Bu sayede ilerde hayaliniz kurduğunuz duruma hızlı bir şekilde ulaşmış olacaksınız. Burada dikkat etmeniz gereken bilinçli bir şekilde hareket etmektir. Gerektiğinde risk de alacaksınız ancak alacağınız risk mantık çerçevesinde olmalıdır. Eğer gelişi güzel risk alırsanız büyük ihtimalle zarar etme ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Şimdi yatırımınızı iki katına çıkarmak için izleyeceğiniz yolları yazalım.


Klasik Yöntem
Yatırımınızda en klasik yöntem iyi bir yatırımcının uygulamış olduğu sistemdir. İyi bir yatırımcı riski minimize ederek kazancını katlamasıdır. Bunu yapabileceği sistem ise portföy sistemidir. Bu kurala ekonomi dilinde 72 kuralı denmektedir. Size kazanç sağlayacak yatırım enstrümanlarından doğru şekilde bir sebep oluşturmanızdır. Dolar, Euro, hisse senedi ve altından bir portföy oluşturabilirsiniz. Bu listeye başka araçlarda ekleyebilirsiniz. Yapılan hesaplamalar bu sistemin uygulandığında yıllık kazanç oranın yüzde 8 olacağı hesaplanmıştır. Bu da her 9-10 yıl arasında yatırımınızı ikiye katlama fırsatını size sunmaktadır. Hem risk almaktan uzak durmak hem de gelirinizi katlamak istiyorsanız kullanacağınız yöntem bu olmalıdır. 72 iki kuraları size bunu hesaplama fırsatı sunacaktır.

Sokaklara yatırım yapın
Sokak dediğimiz de aklınıza çarşı pazara gidip yatırım yapmanızı söylemek istemiyoruz. Borsa işlem gören ünlü şirketlerin hisse senetlerinde büyük dalgalanmalar olabiliyor. Bu dalgalanmalar yerine listede değer olarak aşağıda bulunan ve yükselme potansiyeli olan şirket hisselerine yönelmeniz olacaktır. Bu şirketleri yakından takip ederek onların hisselerine yatırım yapabilirsiniz. Ülkemizde son yıllarda en hızlı büyüyen şirketler inşaat sektöründen çıkmaktadır. Bu sektörde bulunan borsa da hisseleri bulunan şirketleri araştırabilirsiniz. Bunlara tedarik sağlayan çimento şirketleri de kullanılabilir. Bu da sizin daha hızlı kazanç elde etmenizi sağlarlar. Dikkatli ve mantıklı hareket ederek yaptığınız yatırım size kazanç olarak geri dönecektir.

Güvenli Yol
Yatırım araçlarında en güvenlisi tahvillerdir. Devlet tahvilleri risk olarak en düşüş seviyede olan ve uzun vadede kazanacağınız miktar belli olan araçlardır. Bu yatırım aracını kullanarak da kazancınızı ikiye katlama fırsatınız var. Ancak bunun için piyasayı ve tahvilleri çok iyi analiz etmelisiniz. Bir tahvil satın aldığınızı düşünün. Yıl sonunda 1000 TL’ye aldığınız yatırım aracınızdan yüzde 5 kazanacağınızı biliyorsunuz. Ancak o zamana kadar bekleyene kadar tahvillerinizden erken vadede vazgeçerek yani satım yaparak kazancınızı yükseltebilirsiniz. Çünkü tekrar alım yaptığınız da aynı kazanç sizi bekliyor olacaktır. Bu da bir anda kazanacağınız oranın yükselmesini sağlıyor. Hızlı ve verimli olmasa da güvenli bir yol olarak karşımıza çıkıyor.

Spekülatif Yol
Riski düşük ancak garanti olan kazanç yöntemlerinin başında uyuklamak istemiyorsunuz. Onun yerine hızlı değişimlerin olduğu spekülatif yöntemleri kullanarak gelirinizi katlamak istiyorsunuz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken kullanacağınız yatırım aracını çok iyi analiz etmek olacaktır. Çünkü hılzı bir şekilde kazanç elde edeyim derken tam tersi bir durum ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Spekülasyonun en yoğun olduğu hisse senetleri paylarının tamamını hisselere bölerek piyasada gören şirketlere aittir. Büyük yatırımcılar bu hisseler üzerinde spekülasyon oluşturarak büyük düşüşlere ve yükselişlerin oluşmasına neden olur. Sizlerde bu noktada çok iyi analiz yapmalısınız. Yapılacak hareketlerin ne tarafa doğru olacağını kestiremezseniz bu olaya girmemenizi tavsiye ederiz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉