• PAYLAŞ

Yetenekler Nasıl Kazanca Dönüştürülür?

  • 11/09/2016 - 16:40
  • 0 Yorum
  • 861 görüntüleme

Dünya üzerinde ismini kazıyan insanların sabit ve bilindik bir iş yapmadıklarını hepimiz biliyoruz. Yeteneklerine uygun işleri tercih edenler o alana yönelenler tarih boyunca her zaman önemli gelirler ve başarılar elde etmişlerdir. Ancak kendi yeteneğinizin olduğunu düşündüğünüz alana kendinizi yönlendirmek her zaman zor olmaktadır. Çünkü hayatınızı devam ettirmeniz için belirli bir gelir sahibi olmanız gerekiyor. Ancak ilgi duyduğunuz ve yeteneğinizin olduğunu düşündüğünüz bir alana yönelmek için öncelikle kendinizi şartlamanız ve olumsuz tüm tepkileri arkanıza almanız gerekiyor. Yeteneğiniz ile para kazanmak için yapmanız gerekenler hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Özgüven

Yeteneğiniz ile para kazanmak için öncelikle olarak o konuda yeteneğiniz olduğunu kabul etmeniz ve onu benimsemeniz gerekiyor. Bunun için özgüveninizin yüksek olması gerekiyor. Yaptığınız en ufak hata da ya da olumsuz bir geri dönüşün sizin yolunuzun dan geri döndürmesine izin vermemelisiniz. Bu durum için önemli olan kendinizi ve yeteneğinizi çok iyi tanımanız gerekiyor. Halı saha da futbol oynayarak çok iyi topçu olduğunuzu düşünmemelisiniz. Kendinizi farklı alanlarda deneyerek yeteneğinizi geliştirmeli ve yapabilecekleriniz çok iyi bilmeniz gerekiyor.

yetenekler-nasil-kazanca-donusturulur-1

Hedef Belirleme

Özgüveninize sahip olduktan sonra ilerleyebilmek ve istediğiniz noktaya ulaşmak için hedef belirlemeniz gerekiyor. Tek bir hedef belirlemek yeterli olmayacaktır. Kısa ya da uzun vadeli hedefleriniz olmalıdır. Özellikle belirlediğiniz kısa vadeli hedeflerinizin sizi ileriye taşıyacağından emin olmanız gerekiyor.

Motivasyon

Hedef olarak belirlediğiniz noktalara ulaşabilmek için kendinizi bu konuda şartlamanız gerekiyor. Enerjinizi tam anlamıyla ulaşmak istediğiniz hedeflerinize yönlendirmeniz için yapmanız gereken kararlı bir tavır sergilemeniz gerekiyor. Güç ve azimli olmak için motive olmak gerekiyor. Motive olmak içinse kendinize itici bir kuvvet noktası belirlemelisiniz. Örneğin hedefinize ulaşmak size ne kazandıracak ya da kaybettirecektir bunları bilmek itici bir güç olarak kabul edilebilir.

Çalışmak

Yukarıda saydığınız Hedef Belirleme, Özgüven ve Motivasyonun hayata geçmesi için yapmanız gereken tek bir şey vardır. O da çalışmaktan başka bir şey değil. İnsanın büyük hayalleri olabilir, bunun için gerekli yeteneği de sahiptir ancak bundan bir şey kazanmak için çalışmaktan başka bir yol yoktur.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉