• PAYLAŞ

YouTube’ da Mesajlaşma Özelliği Geliyor

  • 22/06/2016 - 18:13
  • 0 Yorum
  • 871 görüntüleme

 

Sosyal ağların devleri her geçen gün uygulamalarına yeni özellikler eklemeye çalışıyor. Bir sosyal ağ yeni bir seçenek sunduğu zaman diğer sosyal ağ direk yeni bir seçenek hazırlamaya doğru yöneliyor. Yıllarca aynı platformda hizmet vermiş markalar dahi prensiplerinden vaz geçerek değişime ayak uydurmak zorunda kalıyorlar.

Facebook, Twitter, Snapchat ve YouTube bunlar sosyal ağın devleri her yaptıkları milyonlara hitap eden sonuçlar doğuruyor. Kendi alanlarında başarılı olmalarına rağmen sosyal ağ kullanıcılarına sunacakları seçeneklerin fazla olmaması birbirlerinin alanlarını da girmelerine neden oluyor. YouTube milyonların takip ettiği video paylaşım sitesi bu değişikliklerden nasibini almak üzere. YouTube videoları ile kendini, işlerini, tanıtımlarını, hazırladıkları videolarda sosyal medyada milyonlarca takipçisi olan dev bir sosyal ağ. YouTube videolarıyla kazanç sağlayan kişilerin sayısı oldukça fazla. YouTube kullanıcılarının önerdiklerine son zamanlarda kulak vermiş gibi görünüyor köklü bir değişime uğramayı planlıyor.

messengeryoutube

YouTube kullanıcılarının kendi aralarında mesajlaşacağı, beğendiği videoları kendi aralarında paylaşabileceği bir sistem üzerinde çalışıyor. Sosyal ağ devi YouTube bu stratejisi ile kullanıcılarının daha aktif olmasını hedefliyor. YouTube’un özel kullanıcılarının şu an bu uygulamayı test ettiğini eklemeden geçmeyelim. Yakın bir zamanda kullanıcılarına yeni özelliği kullandırmaya başlayacak olan YouTube’un yaptığı bu değişiklikle uygulamayı kullananları memnun edecekmiş gibi görünüyor. YouTube yapacağı bu hamlenin diğer sosyal ağ devi markaların üzerinde nasıl bir etki bırakacağını yakın zaman da göreceğiz.

Önümüzdeki zamanlarda bir çok firmanın da kendi alanlarında değişiklikler yapma hazırlığında olduğunu biliyoruz sanırım bu sene değişimlerin yılı olacak.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉