• PAYLAŞ

Youtube İzlenme Sayısı Nasıl Arttırılır?

  • 19/06/2017 - 04:33
  • 0 Yorum
  • 664 görüntüleme

Bildiğiniz gibi Youtube sadece bir video izleme sitesinin ötesine geçmeyi başardı. Artık insanlar yükledikleri videolardan büyük miktarlarda para kazanma şansına da sahip durumdalar. Tabi bunu yapabilmek için öncelikle bu sitede bir kanal oluşturmanız ve video yüklemeniz gerekiyor. Bunlar YT üzerinden para kazanmanız için başlangıç adımları olacaktır. Ancak bunun devamında videolarınızı insanların izlemesi gerekecektir. Tabi bunun olması için belirli kuralları takip etmeniz gerekiyor. Birçok kullanıcı bunu yapabilmek için hilelere başvuruyor. Size tavsiyemiz kesinlikle hile yapmamanız olacaktır. Çünkü büyük emeklerle oluşturmuş olduğunuz kanalınızın bir anda kapanmasına neden olabilirsiniz. Ancak YT izlenme oranlarını arttırmak için belirli yöntemleri izlemelisiniz.

Hile Yapmak Faydalı mıdır Zararlı mıdır?

Öncelikle bu insanların hoşlandıkları bir durumdur. Çünkü çok kısa sürede bazı hileler ile videolarınızın binlerce belki de milyonlarca kişi tarafından izlenmesini sağlayabilirsiniz. Ancak editörler tarafından eğer bu fark edilirse başınızın büyük bir derde gireceğini söyleyebiliriz. O nedenle bundan uzak durmalısınız. Çünkü trafik kaynakları takip edilecektir ve tüm izlenme verileri incelendikten sonra kanalınızın kapatılmasına varacak süreç işlemeye başlanacaktır. Büyük emeklerle hazırladığınız videonuz da kanalınız ile birlikte internetin karanlığına karışacaktır. Bu yöntem yerine doğru adımları izleyerek kendinize ait bir kitle ile güzel izlenme oranlarına sahip olabilirsiniz. Şimdi bunlar hakkında bilgi verelim.

Video Paylaşımı

Öncelikle oluşturmuş olduğunuz kanalınızda düzenli olarak video paylaşmalısınız. Eğer videoyu çekecekseniz doğru bir anlatım tarzı ile kanalınızın sistemine uyacak bir yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer bilgi vermek için yapıyorsanız dikkate değer bir mekanda çekmeye özen göstermelisiniz. Bununla birlikte düzenli bir şekilde kazanıla sürekli video eklemelisiniz. Örneğin her hafta bir adet video eklemek başlangıçta yeterli olabilir. Tabi bu videonun süresine ve yapılma zorluğuna göre değişiklik gösterebilir. Zaman içerisinde insanlar kanalınıza kendiliğinden abone olmaya başlayacaktır. Bu sayede eklediğiniz bir video anında binlerce kişi tarafından izlenmeye başlanacaktır. Bu da YT üzerinden düzenli olarak para kazanmanız anlamına gelecektir. Tabi büyük paralar için düzenli ve sıkı çalışmak anahtarınız olmalıdır.

Etkileşim İçinde Olmalısınız

Eğer videolarınızın gerçekten büyük bir kitle tarafından izlenmesini istiyorsanız sürekli olarak izleyiciler ile etkileşim içerisinde olmalısınız. Bunun içinde videonuzun içerisinde ve altında ki yorum kısmında sürekli olarak onlara yönlendirmeler yapmalısınız. Gerekirse onlardan gelen yorumlar ve mesajlar için de özel videolar çekmenizde fayda var. Bu sayede insanlar kendileri ile sizin aranızda özel bir bağ kurarak kanalınıza abone olacak ve yayınladığınız her videoyu yakından takip etmek isteyeceklerdir. Tabi bu etkileşim esnasında büyük sorunlar yaşayabilirsiniz ya da ağır eleştiriler ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yılmadan ve usanmadan onları göz ardı ederek çalışmalarınıza aksatmadan devam etmenizi özellikle tavsiye ederiz.

Challenge Yapın

Kanalınızı tanıtmak istiyorsanız size küçük bir tüyo verelim. Binlerce hatta milyonlarca abonesi olan Youtube kanalları ile aranızda challenge yapmalısınız. Bu herhangi bir konuda olabilir. Başınızdan aşağıya soğuk su dökmek ya da kanalınız ya da onun kanalı ile alakalı bir konuda olabilir. Bu hem sizin daha dikkat çeken bir kanal olmasına yardımcı olur hem de karşı tarafın bu durumdan faydalanmasını yardımcı olabilirsiniz. Tabi yapacağınız işi doğru seçmekte fayda vardır. Karşınızdaki kişinin buna ilgi duyacağı ve sizinle etkileşim kurmadan çekinmeyeceği bir konu olmalıdır. Bu size yeni aboneler kazandıracak ve bu da otomatik olarak youtube videolarınızın daha çok kişi tarafından izlenmesini sağlayacaktır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉