• PAYLAŞ

Baş Ağrısına Ne İyi Gelir?

  • 19/06/2017 - 04:37
  • 0 Yorum
  • 841 görüntüleme

Baş ağrısı nedeni tam olarak belirlenemeyebilir ve vücuttaki herhangi bir sıkıntıdan dolayı ortaya çıkabilir. Uykusuzluk, stresli bir gün ya da vücuttaki herhangi bir sorun baş ağrısına neden olabilir. Ancak baş ağrısı diğer sorunlara göre daha kolay çözülebilir ve birçok yöntemi vardır. Çoğu kişi ağrı kesici ile ağrısına son vermek istese de, bazıları doğal yollarla ağrısına son vermek isteyebilir. Baş ağrısının tek bir sebebi olmayacağı için baş ağrısına kesin çözüm yöntemi bulunmamaktadır. Buna rağmen bazı ipuçları sayesinde baş ağrısı dindirilebilir, hatta kesilebilir. Bu makalede baş ağrısına ne iyi gelir sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Baş Ağrısından Kurtulmanın Yolları  

  • Yaşam Koşullarınız Geliştirin

Eğer bir hastalığınız yoksa ve gün içerisinde sürekli stresli yaşıyorsanız; baş ağrısının en büyük nedenlerinden birine sahipsiniz demektir. Stresli günler geçiren insanların beyinleri oldukça fazla aktivitede bulunur ve bir süre sonra yorgun düşmeye başlar. Bu yorgunluk vücut üzerinde birçok etkiye sahip olsalar da, en çok görülen yan etkileri baş ağrısıdır. Gün boyunca stres altında kalan biri eve geldiğinde baş ağrısına iyi gelen ilaç isimleri hakkında araştırma yapar. Hâlbuki baş ağrısına hangi ilaç iyi gelir sorusunun cevabı yaşam şartlarını daha güzel bir hal getirmektir. İşten eve geldiğinizde başınız ağrıyorsa ve bu sürekli bir hale geldiyse; gelir gelmez rahatlama egzersizleri yapabilir, ılık bir duşla kendinize gelebilirsiniz.

  • Baş Ağrısı İçin Doğadan Yararlanın

Doğada bulunan birçok besin birçok hastalığa karşı kullanılabiliyor. Baş ağrısından kurtulmak için de birçok besin mevcut. Yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında yer alan karpuz, harika yemeklerin olmazsa olmazı bol yeşillikli salatalar, öğrencilerin ve gece uyumayanların özellikle en sevdiği içecek olan kahve ve süt baş ağrısına iyi gelen yiyecekler arasında yer almaktadır. Ancak bu besinler kesinlikle baş ağrısını geçirecek diye bir kaide bulunmuyor. Yine de baş ağrısına ne iyi gelir bitkisel çözümü bu besinler altında yatıyor.

  • Vücudunuzun Basınç Noktalarına Masaj Yapın

Özellikle uzak doğuda yüzyıllardır kullanılmakta olan birçok yöntem mevcut. Bu yöntemler insanları rahatlatmaya ve vücutlarındaki sinirlerin rahatlamasına yardımcı olmakta. Baş ağrıları için de bu yöntemler kullanılabilmekte ve özel bölgelere yapılan masajlar büyük ölçüde yararlı olmaktadır. Baş için masaj yapılması gereken bölgeler şakak kemikleri bölgesinde bulunan kaslar, kulak arkaları, göz aralarıdır. Bu bölgelere masaj yaparken oldukça nazik olmalısınız. Örneğin şakak kemiklerinizin ortasındaki kaslara masaj yaparken iki yandan ortaya doğru baskı oluşturmalı, kulak arkanıza masaj yaparken kafatası kemiğinizin bulunduğu bölgeye dairesel masaj yapmalı ve gözlerinize masaj yaparken göz kapaklarınıza narin bir şekilde masaj uygulayabilirsiniz. Bu masajları her başınız ağrıdığında tekrarlarsanız, sinirlere uygulanan masaj sayesinde baş ağrısından kurtulabilirsiniz.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉