• PAYLAŞ

Youtube SEO Nasıl Yapılır?

  • 22/06/2017 - 19:23
  • 0 Yorum
  • 847 görüntüleme

Youtube son zamanların en fazla kullanılan video sitesi olmayı başardı ve gün içerisinde milyonlarca video yüklenen bir platform haline geldi. İnsanlar gerek para kazanmak için, gerekse de beğendikleri anları bu platformda paylaşıyor. Özellikle Youtube üzerinden para kazanmak isteyen bireyler, Youtube’un önem verdiği kurallara dikkat etmeli. Youtube videolarının daha fazla izlenmesi daha fazla para demek ve Youtube’un istediklerini yerine getirdiğiniz sürece para kazanmak oldukça kolay. Bu yazımızda Youtube’da daha fazla izlenme alabilmek için gerekli olan SEO’dan bahsedeceğiz.

Youtube SEO Püf Noktaları Nelerdir?

SEO genellikle web sitelerinde kullanılan ancak Youtube’un da web siteleriyle aynı mantığa sahip olması nedeniyle, Youtube’da da kullanıla bir yöntemdir. SEO’da önemli olan internette nelerin daha fazla arandığıdır ve arama motorlarının hangi içeriği daha üste çıkardığıdır. Youtube SEO’da mantık aynıdır ve amaç en fazla arananlar ile izlenme sağlamaktır. İşte Youtube SEO yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  • Başlık Kısmı Oldukça Önemlidir

Youtube’da başlık kısmı insanlara videonun ne ile alakalı olduğunu anlatan kısımdır. Başlığı iyi olan videolar, daha fazla izlenime ev sahipliği yapmaktadırlar. Başlığın ilgi çekici olması ve tam anlamıyla videoyu anlatması size artı sağlayacaktır. Ayrıca Youtube aramalarında sizin videonuzun nasıl çıkacağı da başlık sayesinde sağlanır. Attığınız başlığa göre insanlar videolarınızı arar ve izlerler.

 

  • Açıklama Kısmı

Açıklama kısmı video hakkında bilgi verebileceğiniz, sosyal medya hesaplarınızı paylaşarak izlenim elde edebileceğiniz bir alandır. Bu kısımları doldururken videonuz ile alakalı olan anahtar kelimeleri geçirmek, insanların bu anahtar kelimelerde arama yaptıklarında sizin videonuzu bulmasını sağlayacaktır. Youtube seo keywords olarak adlandırılan bu anahtar kelimeler, insanların aradıklarını direk vermeye yaramaktadır.

  • Etiketler

Youtube SEO konusun belki de en önemli kısmı etiket kısmıdır. Tıpkı açıklamalarda olduğu gibi burada da anahtar kelimeleri etiket olarak kullanmak, youtube üst sıralarda çıkmak için bir adım olacaktır. Etiketlerin doğru kullanımı youtube video üste çıkarma için en önemli husustur.  Etiketleri oluştururken insanların videonuzu ararken neler yazabileceğini düşünerek yazmak ve mümkün olduğunca farklı kombinasyonlar denemek oldukça önemlidir. Youtube SEO oluşturucu araçları etiketleri belirlemek için kullanabilirsiniz. Youtube etiket nasıl yapılır konusunda söyleyeceklerimiz de bu kadar.

  • Kategori

Videonuzu Youtube’a eklediğinizde kategorisini belirleyerek, kategorinize ilgi duyan insanlara daha çabuk ulaşabilirsiniz. Çünkü Youtube,  insanların ilgi duydukları ve sürekli izledikleri videolara göre karşısına video çıkarmakta. Bu algoritmaya ayak uydurabilmek için videonuzu gerektiği gibi kategorilerseniz, izlenmelerinizde ve para kazanmanızda artış yaşarsınız.

  • Sosyal Medya

Youtube SEO, sadece videonuzla ilgili değildir. Video izlenmelerinizi doğal yollardan arttıracağınız her yöntem SEO için yararlıdır. Doğal yollardan izlenme kazanmanın en önemli yollarından biri de sosyal medyayı aktif kullanmaktır.  Özellikle Facebook sayfaları, Twitter sayfaları ve İnstagram sayfalarında yapacağınız paylaşımlar ile daha fazla kişiyi toplayabilirsiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉