• PAYLAŞ

Youtube’dan Servet Nasıl Kazanılır?

  • 27/10/2016 - 13:43
  • 0 Yorum
  • 894 görüntüleme

Youtube’dan Servet Nasıl Kazanılır?

Teknolojinin hızlı gelişmesi ile birlikte birçok iş alanının eskisi gibi rağbet görmediğini ve o işi yapan insanlara gerekli kazançları elde edemediklerini görüyoruz. Bu durum birçokları için gelecekte insanların başına çok büyük dertlerin açılmasına neden olacakmış gibi tahminlerde bulunanlar var. Ancak teknoloji birçok işin bitmesine neden olurken insanlar için yeni iş imkânlarının ortaya çıkmasına da yardımcı oluyor. Bu işler arasında sizlere internet üzerinden olanlardan olan Youtube üzerinden nasıl para kazanacağınızı anlatacağız. Bu paralar tahmin ettiğinizden daha yüksek olabilir. Hatta Youtube sayesinde servet kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Sizleri fazla meraklandırmadan Youtube’dan nasıl servet kazanılacağını anlatmaya başlayalım.

Youtube’nın kurulduğu günden bu güne gelene kadar ne kadar büyüdüğünü hepimiz biliyoruz. Özellikle Google tarafından satın alınmasının ardından popülerliği daha da artan site günümüzde en çok ziyaretçi çeken 10 site arasında bulunuyor. Youtube’un büyüklüğünü sizlere anlatmak için dakikada 72 saatlik video yüklemesi yapıldığı bilgisini verebiliriz. Bu kadar ilgi çeken bir platformda para kazanma fırsatını kullanıcılarına sunan site de para kazanmak için yapmanız gerekenleri sizlerle paylaşalım.
youtube-para-kazanilir-1

Nasıl Para Kazanılır?

Bir video sitesi olduğunu hepimizin bildiği siteden para kazanmak için video yüklemeniz gerektiğini söylememize gerek yok. Ancak yüklediğiniz videoların telif hakkının size ait olması gerekiyor. Eğer telif hakkını kanıtlayamadığınız bir video yüklerseniz site sizin sistemden para kazanmanızı engelliyor. Ne tür videolar yükleyeceğiniz tamamen size kalmıştır. Konuşma yeteneğiniz varsa yorumculuğunuzu konuşturacak videolar çekebilirsiniz. Steven Roberts isimli youtuber futbolla ilgili bilgi ve becerilerini gösterdiği videoları siteye yükleyerek para kazanma yolunu tercih etmiş. STRskillSchool isimli analın 700 binden fazla abonesi var. Kazancını bu rakamla hesaplayabiliriz.

Youtube para kazanmak için ilk olarak sitenin sizden istediğini bir programa kayıt olmanız gerekiyor. İçerik oluşturucu ve iş ortaklığı ismi verilen programa kayıt olan her insan sistemden para kazanabilme şansına sahiptir. Video yüklediğiniz için site size tabi ki para vermeyecek. Siteye yüklediğiniz içinde ya da yan tarafında bulunan reklamların gösterim ve tıklama sayısına göre Youtube’ın reklam gelirlerine ortak olacaksınız.

Bu ortaklık sistemine katılmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Sadece Youtube’un sizden istediğini kurallara uymanız gerekiyor. Sistem iş ortaklığı fikrini açtıktan kısa bir süre içerisinde on binlerce reklam ortağına ulaşmayı başardı. Sistemin amacı kazan kazan olarak söyleyebiliriz. Hem siz hem de sistem kazanıyor. Kazancı paylaşıyorsunuz. Siz yeteneklerinizi insanların ilgisini çekecek şekilde hazırlıyor ve yayınlıyorsunuz onlarda size ziyaretçi çekiyor. Abone sayınızın artmasına yardımcı oluyor. Gerekli sayıya ulaştıktan sonra çok fazla bir şey yapmanız gerek yok. Her şey kendiliğinden oluşuyor.

youtube-para-kazanilir

Ne Tür Videolar Eklemeliyim?

Youtube’dan para kazanma fikri özellikle son yıllarda özellikle gençler arasında giderek popüler oluyor. Amatör olarak başlayan video yayınlama işleri bir anda çok profesyonel ekiplere dönüşebiliyor. Telefon kamerası ile çekilen videolar yerini profesyonel kameralarla çekilen videolara bırakıyor. Sizde ilgi alanınıza göre istediğiniz her konu ile ilgili kanal açabilirsiniz. Oynadığınız bilgisayar oyunlarının videosunu ekleyebilir, futbol ya da günümüz siyaset hakkında ki fikirlerinizi anlatabileceğiniz videolar çekebilirsiniz. Önemli olan içeriğinin ne olacağı değildir. İçeriğin insanlar tarafından sevilip sevilmeyeceği önemlidir. Yani anlatımınızın kuvvetli olması gerekiyor. Videoları çok uzun ya da kısa çekmeniz size kalmıştır. Amaç o videonun sonuna kadar tutmak ve bir daha videolarınızı izlemek için sayfanızı beğenmelerini sağlamaktır. Youtube size istediğiniz miktarı vermeye hazır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉