• PAYLAŞ

Yurt Dışından Online Alışveriş Nasıl Yapılır ?

  • 21/07/2016 - 17:37
  • 0 Yorum
  • 719 görüntüleme

Ülkemizde yaygınlaşan internet kullanımı beraberimde internetten online alışveriş konusunda her geçen gün daha da büyüyor. İnternet kullanıcıları daha önceki dönemlere baktığınız da sadece yerel alışveriş sitelerini kullanırken, günümüzde bu sitelerle beraber yurtdışı alışveriş sitelerine oldukça fazla ilgi göstermeye başladı.

Yurtdışı internetten online alışveriş konusunda araştırma yapıldığında birçok bilgi karışıklığı ile karşılıyor. Kullanıcıların da doğal olarak bu kadar bilgi karşısında oldukça kafası karışıyor.

yurt-dısından-online-alısverıs

Online yurtdışı alışveriş deneyimi ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında araştırma yaparak sizler için derledik.

Online yurtdışı alışveriş konusunda en çok merak edilen gümrük bedelleri. Yurtdışından ülkemize kargo veya posta yolu ile yollanan ürünler ülkemizde bu konuyla ilgilenen ve konun belirleyicisi olan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından uygulanan bazı kurallar ve aynı zaman da limitler var. Bunlara dikkat almadığınız taktirde aldığınız ürününüzün gümrüğe takılabileceği gibi yüksek vergi  çeşitli hesapta olmayan ücretlerle karşılaşmanız olası.

Yurt dışı online alışverişlerde 75 Euro ya kadar vergi ücreti yok!

Yurtdışından yaptığınız alışverişlerde tek seferde getireceğiniz 75 euro ve altında ücrete tabi olan ürünlerden vergi alınmıyor. Yani size gönderilen ürünün varsa kargo bedeli ve ürün ücretini ödeyerek ürüne gümrük vergisi ödemeden doğrudan sahip olabiliyorsunuz.

yurt-dısından-online-alısverıs

Satın aldığınız ürünün ücreti 76 euro ile 1500 euro ücret aralığında ise aldığınız ürünün fiyatına ek olarak gümrük vergisini de ödeyerek ürünü gümrükten rahatlıkla geçirebilirsiniz.

AB ülkelerinden yaptığınız alışverişlerden gelen kargolar için 76 auro ve üzeri alışverişlerinizin üzerine yüzde 18, diğer tüm ülkelerden gelen kargolar için  yüzde 20 oranında gümrük vergisi uygulanıyor. Aldığınız bu ürün için gümrük vergisini ürün teslimi sırasında ödemeniz mümkün.

Satın aldığınız ürünler için vergi fiyatlarına ve gümrükten geçiş limitine kesinlikle kargo ücretleri dahil edilmiyor. Bu bilgilere ek olarak size gelen kargonuzun en fazla 30 kg olması gerektiğini altını çizelim.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉