• PAYLAŞ

7 Adımda Aydınlık Bir Cilde Nasıl Kavuşulur?

 • 20/12/2016 - 20:30
 • 0 Yorum
 • 675 görüntüleme

7 Adımda Aydınlık Bir Cilde Nasıl Kavuşulur?

Moda sadece giyimde olan bir durum değildir. Aynı zamanda makyajında modası vardır. Geçmişte daha koyu makyajlar tercih edilirken günümüzde kadınların daha ışıltılı görünmek için kullandıkları farklı yöntemler var. Peki, aydınlık bir cilde sahip olmak için nelere dikkat edilmelidir. Bu konuda size 7 adımda nasıl aydınlık bir cilde sahip olacağınızı anlatmaya çalışacağız.

 

 1. Nem

Sağlıklı ve aydınlık bir cildin en önemli detaya nemdir. Makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizi güzel bir şekilde nemlendirmeniz gerekiyor. Eğer cildinize gerekli miktarda nem vermezseniz yapacağınız makyajın canlı olmasını beklemeyin.

 1. Aydınlatıcı bir baz

Makyaja başlamadan bir diğer adımda aydınlatıcı bazların cilde sürülmesidir. Bunun amacı yüze uygulanacak olan fondötenin daha güzel ve pürüzsüz bir görüntü oluşturmasının sağlanmasıdır.

 1. Işıltılı Fondöten

Bir makyajın belki de en önemli adımı uygulanması için tercih edilen fondöten ve bunun uygulanma şeklidir. Bu ikisine dikkat etmeniz gerekiyor. Çünkü bu detaylar yüzün daha parlak ve ışıltılı şekilde görülmesi için çok önemlidir. Fondöten tercihinizi şeffaf, ışıltılı ve doğal duruşa sahip olanlardan tercih etmelisiniz.

 1. Bakışlara katılan Canlılık

Yüzün belki de en önemli bölgesi gözlerdir. Yaptığınız makyajda göz altı morluklarınız ortadaysa ne kadar iyi makyaj yaparsanız yapın daima yorgun gözükeceksinizdir. Bunu gidermek için göz altınıza uygulayacağınız ve daha canlı gözükmenize yardımcı olacak göz altı kapatıcılarını kullanmaya çalışmalısınız.

 

 1. Yağlı Görünümü Durdurun

Işıltılı bir cildi sahip olmak istediğiniz biliyoruz ancak bunun yağlı ve gözenekleri açık bir cilt olmasını istediğinizi düşünmüyoruz. Bunu engellemek için yüzünüze transparan pudrayı kullanmayı tercih etmelisiniz.

 1. Yüz hatlarını ön plana çıkarın

Yüzünüzün ön plana çıkarmak istediğiniz bölgeleri varsa bunun için doğru noktalara aydınlatıcı uygulamaya dikkat etmelisiniz. Elmacık kemikleri, burun kemiği, şakak, üst dudak çizgisi gibi bölgelere aydınlatıcı pudra uygulamalısınız.

 1. Nemlendirici Sprey

Aydınlık bir makyaj için son dokunuş olarak  makyajınızı sabitlemeniz gerekiyor. Bunun için makyajın sabit kalmasına yardımcı olan nemlendirici sprey’leri kullanmanız gerekiyor. Burada amaç doğal bir makyajın ortaya çıkmasına yardımcı olmaktır.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
 • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉