• PAYLAŞ

Android Cihazlarda WhatsApp’’a Şifre Nasıl Koyulur ?

  • 08/08/2016 - 21:16
  • 0 Yorum
  • 1480 görüntüleme

Android işletim sistemli cihazlarda bir çok kullanıcının merak ettiği konuların başında güvenlik, depolama ve şifreleme soruları gelmekte. Hayatımıza ciddi anlamda girmiş olan teknoloji ve buna dayalı olarak gelişme gösteren sosyal ağ uygulamaları neredeyse yaşantımıza dair her türlü özel bilgiyi barındırıyor. Sosyal ağ uygulamaları arasında en çok kullananların başında gelen dünya çapında 600 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan WhatsApp uygulamasına, özel hayatınıza dair bilgilerinizi koruyabilmek için şifre koyulabildiğinden birçok kullanıcının haberi yoktur.

android-cihazlarda-whatsaap-sifre-nasıl-konulur

WhatsApp uygulaması rehberimizde ekli olan arkadaşlarımızla aramızdaki yazışmalar, görseller ve videolar gibi özel bilgi alışverişleriyle hayatımıza  girdiğini aynı zaman da çok özel olan bilgilerimizi barındırdığını biliyoruz. Uygulama içinde bulunan bu özel dosyaların başkaları tarafından okunmasını veya görülmesini istemeyiz. Bu konu üzerinde Android cihazlar üzerinde çalışan ve WhatsApp uygulamasını özel olarak şifrelememize yarayan bir uygulama ile tüm özel bilgilerinizi güven altına alabilirsiniz. Bu uygulamalar arasından sizler için en verimli olanını masaya yatırdık ve detaylarını hazırladık.

WhatsApp üzerinde bulunan bilgilerinizi, yazışmalarınızı, görsel ve videolarınızı şifreleme konusunda uzman olan bu uygulama Smart AppLock bir çok farklı özelliği de bünyesinde barındıran uygulamayı BURADAN indirip Android cihazımıza kuruyoruz.

Uygulamayı cihazımıza indirip kurduğumuzda uygulamalara parola, desen gibi seçeneklerden birini kullanarak şifre koyabilirsiniz.

android-cihazlarda-whatsaap-sifre-nasıl-konulur

Uygulamayı açtığınız da sizden ilk olarak bir şifre ister bu şifre kurulumu ile birlikte standart olarak verilir ve 7777 rakamlarıdır. Bu adımdan başarı ile geçtikten hemen sonra uygulama içerisinde Ayarlar sekmesi > Şifre veya Desen seçeneklerinden birine karar vererek istediğiniz şifre stilini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cihazınızdaki WhatsApp uygulamasındaki bilgilerinize şifre koymak için ise Uygulamalar sekmesinde yer alan + sekmesine tıklayarak açılan ekrandan WhatsApp uygulamasını işaretleyerek şifresini belirleyebilirsiniz

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉