• PAYLAŞ

Android Cihazlarda YouTube Reklamları Nasıl Engellenir ?

  • 01/10/2016 - 14:23
  • 0 Yorum
  • 3496 görüntüleme

Android Cihazlarda YouTube Reklamları Nasıl Engellenir ?

Milyonlarca kullanıcı bulunan ve alanın da lider konumda olan YouTube uygulaması son zamanlarda yaptığı hazırlıklarla kullanıcılarının karşısına YouTube Go ile çıkmaya hazırlanıyor. Oldukça ses getirecek olan yeni tasarım da bir çok yeni özellik bulunuyor. Kullanıma sunulmasının ardından yeni gelen uygulamanın detaylarınız sizlere anlatacağız. Bu gün sizlere severek kullandığının YouTube uygulamasında sürekli olarak karşınıza çıkan reklamları nasıl engelleyebileceğinizi anlatacağız.

YouTube uygulamasında sevdiğiniz bir videoyu açarsınız, akıllı cihazınız yada tabletinizi kendi haline bırakırsınız. Uygulama üzerinden açtığınız müziğinizi dinlersiniz ve tarzı bozmadan ve tam kıvamında birkaç tane güzel müzik uygulama tarafından devam eder. Tabi her zaman her şey iyi gitmez bir anda yüksek sesli bir reklam araya girer ve tüm müzik dinleme keyfiniz bir anda alt üst olur. Bunu engelliyebilmeniz için YouTube uygulamasının ücretli olan servisi YouTube Red’e aylık 10 dolar ödeyerek üye olmanız istenir. Peki, Android cihazlarda üzerinde kullanılacak Youtube uygulamasının reklamlarını engellemenin bir yolu yok mu? Tabi ki var. Aynı zaman da bu uygulamayı kullanmanız için akıllı cihazınıza root işlemi yapmadan ve alengirli olan yolları izlemeden son derece basit bir şekilde Android cihazlarınızda Youtube uygulamasının reklamlarını engelleyebilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için öncelik olarak son derece güvenilir bir kaynak olan XDA Labs’ın uygulamasını Android cihazlarınıza indirmelisiniz.

XDA uygulamasını Android cihazlarınıza BURADAN indirebilirsiniz.

XDA uygulamasını Google Play üzerinden indirmenizden sonra yapmanız gereken bir küçük adım daha var. Google Play’de bulunan XDA uygulaması Google Play mağaza şartları gereği onaysız olan uygulamaları kesin olarak içermemek zorunda. Reklamları engellemek onaylanmayan uygulamalar arasında olduğundan dolayı, yapanız gereken indirmiş olduğunuz XDA uygulaması içerisinde özel olan uygulamaları bulamayacaksınız. Özel uygulamaları bulabilmeniz için yapmanız gereken uygulamanın içerisinde bulunan Upgrade sekmesine  basıyoruz  ve ardından ücretsiz olarak güncelleme yapmasına izin veriyoruz ve gerçek olan XDA Labs uygulamasını cihazınıza yükleyeceksiniz. Güncelleme işlemini tamamlamanızın ardından artık yapılması gereken işlemlere geçebiliriz.

Güncellenmiş olan XDA uygulamasına sahip olduğunuza göre Android cihazlarda Youtube uygulamasında reklamları engellemek için gerekli olan uygulamayı artık indirebilirsiniz. Yapılması gereken işlemler oldukça basit. Android cihazlarda Youtube uygulamasında reklam engelleme uygulamasının çalışma prensibi son derece zekice çalışıyor. Reklam sizin ekranınıza gelmeden önce tespit ediliyor, bu esnada akıllı cihazınızın ses çıkışı engelleniyor ve ardından Reklamı Geç / Skip Ad seçeneği ekrana gelir gelmez uygulama tarafından o an otomatik olarak basılıyor ve reklamın geçilmesiyle her şey normale dönüyor. Bu sayede rahatsız edici olacak hiçbir ses çıkmıyor ve müzik yayınında yaşanan kesinti dikkat çekmiyor. Aynı zamanda uygulamayı kurmanız ve bir kere aktif konuma getirmeniz yeterli. Sonraki aşamadan kendi YouTube uygulamanızı aynı düzünde kullanmaya devam ediyorsunuz.

resim-1

XDA uygulamasından artık Android cihazlarda Youtube uygulamasındaki reklam engelleme için kullanacağımız Cygery Adskip for YouTube uygulamasını indirebilirsiniz. Sonraki aşamada uygulamanın doğru olarak çalışması için gerekli izinleri vermeniz gerekecek.

resim-2

Cygery Adskip for YouTube reklam engelleme uygulaması öncelik olarak Skip Ad / Reklamı Geç sekmesine basma yetkisi alabilmek için  Erişilebilirlik üzerinden izin isteyecek bu izine tamam diyorsunuz. Bu sayede, Skip Ad / Reklamı Geç sekmesi ekranda  çıkar çıkmaz uygulama gereken işlemi yapacak.

resim-3

Cygery Adskip for YouTube reklam engelleme uygulaması çalışmaya hazır. En güzel özelliklerinden bir tanesi ise ön tanımlı olarak aktif konumda geliyor  olması.  Mute audio during ad sekmesinin seçili olması Skip Ad / Reklamı Geç sekmesi ekrana gelene kadarki sürede reklamın sesinin çıkmasını engelliyor. Bu aşamadan sonra size reklamsız müzik keyfini çıkarmak kalıyor.

 

Click to rate this post!
[Total: 32 Average: 2.6]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉