• PAYLAŞ

Apple İOS 10 Cihazlarda Mesajlara Arka Plan Nasıl Eklenir ?

  • 03/11/2016 - 03:53
  • 0 Yorum
  • 2254 görüntüleme

Apple İOS 10 Cihazlarda Mesajlara Arka Plan Nasıl Eklenir ?

Apple ürettiği cihazlarında kullanmakta olduğu ve en son geliştirdiği işletim sistemi olan İOS 10 bir çok yenilikle beraber geldi. İlk kullanıma sunulmasından bu yana çeşitli sorunlar yaşamasına rağmen beğeni toplamayı başaran İOS 10 işletim sisteminde en büyük gelişimi İMessage yani mesajlar uygulaması oldu. Birbirinden farklı özellikler kazandırılan uygulamada sosyal medya üzerinde sıklıkla tercih edilerek kullanılan WhatsApp gib alanın lider konumda olan uygulamalarda bulunmayan özellikleri İMessage bünyesine kattı. Bu yazımıza da İphone, İpad cihazlarınızda İOS 10 işletim sistemi kullanarak mesajlarınıza ücretsiz olarak nasıl arka plan ekleyebileceğinizi detayları ile anlatacağız.

apple-ios-10-cihazlarda-mesajlara-arka-plan-nasil-eklenir

İOS 10 ‘da iMessage Uygulamasında Mesajlara Ücretsiz Olarak Arka Plan Nasıl Eklenir ?

Sizlere önereceğimiz işlemi yapmanız normal şartlarda marketi kullanarak uygulama içerisine farklı yapışkanlar, emojiler ya da göndereceğiniz mesajlara arka planlar eklemeniz mümkün oluyor. Yapışkanlar kategorisi  aslında marketin en popüler kısmı diyebiliriz. Ortalama olarak bir eklenti 2 ila 4 lira arası değişirken şimdi bahsedeceğimiz Custom Message Styles isimli çözüm bunu ücretsiz olarak başarıyor. Eklentiyi kurduğunuz zaman iMessage ile göndereceğiniz mesaj baloncuklarına bir çeşit arka plan ve aynı zamanda  yazı fontuna da uygun birer renk eklemenize olanak tanıyor.

İlk olarak yapmanız gereken İOS 10 işletim sistemli Apple cihazınızda İMessage uygulamasına girin ve herhangi bir ileti göndereceğiniz konuşmayı açın ve ardından ekranın altın kısmında bulunan ok simgesine dokunun açılacak olan listeden markete girmek için A simgesine dokunun.

 

apple-ios-10-cihazlarda-mesajlara-arka-plan-nasil-eklenir-2

A simgesine dokunduğunuzda ekranın alt kısmında yer alacak dört nokta simgesine dokunun.

apple-ios-10-cihazlarda-mesajlara-arka-plan-nasil-eklenir-3

Dört nokta simgesine dokunduğunuzda açılacak olan seçeneklerden Store simgesine dokunun.

apple-ios-10-cihazlarda-mesajlara-arka-plan-nasil-eklenir-4

Store sizin mağazaya giriş yapmanızı sağlayacaktır, ekranınızın üst kısmında yer alan  büyüteç simgesi üzerine dokunarak arama kısmına Custom Message Styles yazın çıkan eklentiyi kur demelisiniz.

apple-ios-10-cihazlarda-mesajlara-arka-plan-nasil-eklenir-5

Bu işlemlerin ardından eklentiyi Apple cihazlarınıza kurdunuz. Bu stil kullanılarak göndereceğiniz mesajlar Recent bölümünde görünerek aynı mesajı tek bir dokunuş sayesinde tekrar göndermenize olanak veriyor. Farklı olan yazı tipi seçeneklerini de bünyesinde bulunduran eklentide düz renk seçenekleri bulunmuyor. Düz yazı seçenekleri için Custom Bubbles gibi farklı olan eklentileri tercih edebilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanılan bu uygulama sayesinde kendinize özgü olan arka plan ve yazı tipleri oluşturarak sevdiklerinizle ücretsiz olarak paylaşabilirsiniz.

apple-ios-10-cihazlarda-mesajlara-arka-plan-nasil-eklenir-1

[Toplam:10    Ortalama:2.4/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉