• PAYLAŞ

Apple Twitter’ dan Müşterilerine Destek Sağlayacak

  • 28/06/2016 - 17:55
  • 0 Yorum
  • 821 görüntüleme

apple_logo_twitter_icon

Applle geçmiş dönemlerine baktığınızda aslında bu güne dek sosyal ağlarla arası iyi olmadığını göreceksiniz. Bir çok bilindik sosyal ağ devlerinde sosyal mecralara marka olarak hesap oluşturmayan Apple, Twitter’dan müşteri desteği sağlamak amacı ile resmi hesabını açtı.

Apple baktığınızda ilk etapta AppStore, iTunes, ve Apple Music için bazı sosyal medya hesapları açmış olan Apple, bu işe sanırız ki ısınmış olacak ki bir ilk olarak müşterilerle bire bir iletişimde olacağı ve yaptığı işlere imzasını atmayı seven Apple iyi bir kaynak ayırdığı açıkça belli olan sistemi devreye soktu. @AppleSupport olarak oluşturduğu  hesap üzerinden destek veren Apple, kurduğu hesap üzerinden kendi ürünleri ile ilgili bilgi ve ipuçlarını paylaşmaya hazırlanırken aynı zaman da bu hesaba kendi sorularını soran Apple müşterilerine de gerçek zamanlı olarak yanıtlıyor olacak.

Apple bu alanda yaptığı atağın aslında bir analiz ortamı yaratmak olduğunu söylemek gayet mümkün sonuç olarak sosyal ağ kullanıcıları bir çok sıkıntısını buralarda paylaşarak hem dile getirmiş oluyor hem de yanıt bulmuş oluyor. Apple bu konuda hassas davranarak ürünleri hakkında yazılacak olan sosyal medya yazılarının direk olarak kendine yönlendirerek detaylı bir analiz yapma şansı doğduğu gibi aynı zaman da kullanıcılarına anında ulaşarak çözümler sunmuş olacak. Apple Twitter’da oluşturduğu hesabından yalnızca İngilizce olarak yayın yaptığını ve sorulan sorularında bu dilde olması gerektiğini belirtmiş olalım ilerleyen zamanlarda aldığı sonuçlara göre nasıl bir değişiklik göstereceğini beklememiz gerekecek.

apple-musteri-hizmetleri

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉