• PAYLAŞ

Ayaklardaki Çatlaklara Limon Çözümü

  • 30/06/2016 - 23:09
  • 0 Yorum
  • 841 görüntüleme

images

Gün boyu ayaklarımızın üzerinde duruyoruz, aslında bütün vücudumuzun yüküne taşıyan günlük işlerimizi halletmemizde bizim en büyük yardımcımız ayaklarımız. İnsan sağlığının gizli anahtarıdır aslında maalesef ayaklarımıza elimize, yüzümüze verdiğimiz önemi vermiyor gerekli bakımları düzenli olarak yapmıyoruz. Aslında en çok önem göstermemiz gereken uzuvlarımız arasında ayaklarımız vardır. Bayanların en büyük sorunları arasında topuklarda oluşan çatlaklardır bu çatlaklara neden olan etkenlerin başın da topuklu ayakkabı giymeleri gelir. Topuk çatlaklarına aynı zaman da çok fazla ayakta kalmak, uzun süre ayaklarımızın ayakkabı içinde kalarak hava almaması olarak da gösterebiliriz. Topuk çatlakları ayakların görüntüsü açısından hiç hoş durmaması ile beraber sağlıksız bir izlenim bırakmaktadır. Ayaklarımızda bulunan çatlaklardan kurtulmanın çok kolay hem de oldukça sağlıklı bir yöntemi var. Verdiğimiz önergeyi çok kolay uygulayacaksınız aynı zaman da çok kısa süre içinde ayaklarımız da bulunan ve sizlere rahatsızlık veren topuk çatlaklarınıza veda edeceksiniz.

– Evimizde bulunan orta boylarda  bir limonu ortadan ikiye bölüyoruz ve ayaklarınızda sertleşmiş, çatlamış bölgeleri limonla iyice ovuyoruz.

– Ovalama işlemi tamamlandıktan sonra limonun orta kısmına topuğunuza iyice yerleştirin ve bir çorap yardımıyla sabitleyin. Çorap metodunu tercih etmiyorsanız bir sargı bezi de kullanabilirsiniz. Topuğunuza sabitlediğiniz limonu 1 saat veya isteğe bağlı olarak bütün gece boyunca limonu ayağınızda tutabilirsiniz.

– Limondaki bulunan asitler ayağınızda sertleşen çatlayan  derinin hızla  yumuşamasını sağlayacaktır.

–  Ayağımıza sabitlediğimiz limonu çıkardıktan sonra ayağımızı önceden hazırladığımız ılık su ile iyice duruluyoruz, arkasından nemlendirici sürüyoruz.

– Ayaklarımızdaki topuk çatlaklarına limon sürmek size oldukça sıra dışı bir teknik gibi gelse de uyguladıktan sonra aslında son derece etkili bir teknik olduğunu göreceksiniz.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 2]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉