• PAYLAŞ

Hurma Yiyerek Zayıflama Tekniği

  • 30/06/2016 - 23:29
  • 0 Yorum
  • 1080 görüntüleme

Hurma içerisinde bulunan demir ile potasyum mineralleri metabolizma hızını artırıcı etki oluşturuyor. Tabii bu özelliğine artı olarak bol miktarda lif barındırmasını da eklemeliyiz. 150 gram kuru hurma tükettiğinizde  ortalama 250 kalori almış olursunuz. Yaş hurmadan150 gram tükettiğiniz de 100 kalori almış olursunuz.

Basit bir yoldan anlatmak gerekirse hurma yiyerek diyet yapmak  istiyorsanız yaş hurma diyet yapmanız da  fayda var. Ancak kurutulmuş hurmanın da, şeker açısından çok daha zengin olması nedeniyle kan şekerini yani kanda bulunan glisemik seviyeyi dengelemekte ve açlığın oldukça bastırılmasını sağlamaktadır. Diyet yaparken yemekten  35 dakika önce 4 adet yaş hurma ya da 3 adet kuru hurma atıştırmanız öğüne başladığınız da  iştahınız ciddi şekilde azalmış neredeyse tok olarak öğüne başlayacaksınız.

054+Elma+Franka içerik

Hurma Diyeti

Hurma,  A, B, C vitaminleri ve folat açısından da oldukça zengindir. Açıklamalarımız da belirttiğimiz aynı zaman da  tam anlamıyla demir ve potasyum deposudur. Bu belirttiğimiz iki mineralin yeterli ölçülerde  alınması, hücre içi yağ yakımını oldukça hızlandırmakta ve vücudun oksijen harcamasını son derece artırmaktadır. Anlattığımız her 2 faktör de metabolizmayı gereğinden daha fazla hızlandırmak anlamına gelmektedir.

Hurma diğer faydaları arasında kansızlık, kabızlık, ve bahar yorgunluğu, halsizlik gibi sağlık problemlerine oldukça iyi gelecektir.

Hurma, içeriğindeki meyve şekeri (fruktoz) ile kan şekerini son derece dengeler. Hurma yiyerek hiçbir şey yapmadan sadece yemek öncesinde atıştırılsa 1 ayda 2  kilo kadar doğal yollardan kilo verdirme potansiyeline sahip bir meyvedir. Hurmayı aynı zaman da  bolca tüketmesini tavsiye ederiz. Kutsal kitabımız Kur’an da da hurmadan oldukça detaylı bahsedilmektedir. Hurma gözlere son derece  iyi geliyor. Şimdiye kadar göz konusunda en yararlı olarak havucu bilirdik ve tüketmeye çalışırdık. Bundan sonra artık havucun yanına ek  olarak hurmayı da ekleyebilirsiniz.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉