• PAYLAŞ

Badem ve Badem Yağının Faydaları Nelerdir ?

  • 19/07/2016 - 14:55
  • 0 Yorum
  • 740 görüntüleme

Bademin faydalarını anlatmaya başladığımızda, karşımıza ilk çıkan, bademin aromatizan etkisinin son derece yüksek olduğunu görürüz. Bademin, kasılmalara karşı son derece giderici etkisinden söz etmek gerekmektedir. Kasılma sorunumuzun giderilmesi için badem esansı kullanmaları gerekmektedir.

badem-ve-badem-yagının-faydaları

Badem Yağının Faydaları Nelerdir ?

Badem yağı genel olarak harici olarak kullanım şekli ; saçların sağlıklı olması için kullanılmaktadır. Oysa, badem yağı dahi olarak da kullanılmaktadır; badem yağının faydaları arasında oldukça önemli yer tutan müshil etkisini ortaya çıkartmaktadır, bağırsak çalışması problemi ve kabızlık, yaraları hızlıca iyileştirir, ciltte yumuşatıcı etkisi, yanık tedavisi anlamında da son derece yararlı olacağının belirtilmesi gerekmektedir. Badem yağının badem tohumlarının ezilerek yağının çıkarılması ile elde edilir. Badem yağı kurt düşürücü etkisi nedeniyle de kullanılmaktadır.

Badem ve Acı Bademin Faydaları

badem-ve-badem-yagının-faydaları

Taze bademin kabuğunun ise, boğaz ağrılarına son derece iyi geldiğinin altını çizelim. Acı badem kullanımı için önce kavrulması, sonrasında ise iyice dövülmesi gerekmektedir. Bu şekilde hazırlanan kür yaraların, ve pişiklerin üzerine sürülerek kısa zamanda iyileşmeleri sağlanabilir. Acı badem içinden kavrulup dövülerek elde edilen bu kürün biraz yakıcı etkisi bulunmaktadır ; yaraların ve pişiklerin iyileşmesine olan büyük katkısı bu yanma etkisinin göz ardı edilmesine neden olur.

Bademin faydaları baktığımızda, böbrek taşı düşürücü etkisinin olduğunu hatırlatmak gerekmektedir. Böbrek taşı dökmek için, badem ağacından akan macunu kaynar suyun içerisine koyularak eritilmesi ve hazırlana bu suyun günde iki defa bir su bardağı içilmesi gerekmektedir. Bademin aynı zaman da, kan şekerinin düşürülmesinde son derece doğal ve faydalıdır bademin bu özelliğinden şifasını görmek için her yemekten önce 2 adet acı badem tüketilmelidir

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉