• PAYLAŞ

Bir Android Cihazda İki WhatsApp Nasıl Açılır ?

  • 27/07/2016 - 02:38
  • 0 Yorum
  • 1026 görüntüleme

Sosyal ağ devi WhatsApp küresel olarak en çok kullanılan anında iletişim ve mesaj uygulamalarından önde gelenlerinden bir tanesi. Birçok WhatsApp kullanıcısı belli sebeplerden dolayı birden fazla Android cihaz kullanabiliyor bu uygulamalara gerek kalmadan bir telefonda 2 tane WhatsApp hesabı kullanabilmek son derece pratik olabiliyor. WhatsApp  kullanıcılarının telefon değiştirmek zorunluluğu olmadan uygulamayı rahatça kontrol edebiliyorlar.

WhatsApp uygulaması birden fazla kullanabilmeniz için popüler iki  yöntem olduğunu söyleyip hemen bu yöntemleri detaylandırmaya  başlayalım.

Android cihazınızda Misafir modunu aktif ederek iki WhatsApp hesabını aynı cihazda kullanmanız mümkün. Birbirine aslında  paralel ancak farklı numaralara hizmet veren bir  WhatsApp hesabı daha yaratmak için aynı cihaz üzerinden yeni bir e-posta adresi kullanarak aynı uygulamalar kurmanız zaten mümkün. Neden kurduğunuz bu uygulamalardan biri WhatsApp olmasın;

1-Bunu işlemi gerçekleştirmek için Android cihazınızdan yeni bir misafir hesabı oluşturmanız gerekiyor. Bu mod ne yazık ki bazı Android Lollipop kullanan cihazlarda bulunmayabilir.  LG G2  seçenek var olmasına karşım  HTC One M7 gibi cihazlarda bu mod bulunmuyor.

2-Açtığınız misafir hesabınızı yeni oluşturduğunuz bir e-posta adresine bağlayın  Google Play için de bu hesabı kullanabilirsiniz. Bu işlemleri yaptıktan sonra Misafir hesabınızın üzerinden WhatsApp uygulamasını  geleneksel yöntemle kurabilirsiniz.

3- WhatsApp hesabınızı telefon numarası ile entegre ederken sizden istenen telefon numaranızı eğer kullandığınız cihaz 2 SIM kartı bulunmuyorsa, diğer bir cihaz üzerinden telefon numarası olarak verebilirsiniz. Telefona gelmesi gereken onay kodunu aldıktan sonra yeni hesabınıza aktarmalısınız.

4-Bu aşamaları tamamladıktan sonra iki WhatsApp hesabını sadece kullandığınız cihaz üzerinden kullanıcı değiştirerek rahatlıkla kullanabilirsiniz.

resim 1

Parallel Space Uygulaması Yöntemi

Parallel Space aslında yoğun bir şekilde sosyal medya servislerini farklı hesaplar üzerinde kullananlar için kullanışlı bir uygulama.  Tamamen ücretsiz olan Parallel Space, mobil cihazınızın üzerinde uygulamaya özel bir alan yaratıyor ve bu oluşturulan alan içerisinde kullandığınız oyun, anlık mesajlaşma veya sosyal medya üyeliklerinizi farklı bir hesap üzerinden çalıştırılmasına imkan sağlıyor. Bu özelliği size sunmasından dolayı ı Parallel Space cihazınız üzerinde 2 WhatsApp hesabı kullanmanıza imkan sağlıyor.

resim 2

Yapmanız gereken uygulamayı BURADAN indirip kurduktan sonra seçeneklerden WhatsApp uygulamasını seçerek kurulmasını beklemek ardından gerekli prosedürleri takip etmek. Son aşama olarak sizden telefon numarası isteyecektir diğer bir telefon numarası vererek ve gelen onay mesajını girerek işlemi başarı ile tamamlamış olacaksınız.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉