• PAYLAŞ

Botoks Nedir ve Ne Kadar Süre Etkin Kalır?

  • 08/09/2016 - 19:00
  • 0 Yorum
  • 990 görüntüleme

Botoks uygulaması yüz kırışıklıklarında ameliyatsız olarak uygulanan ve en çok tercih edilen metotlar arasında yer alıyor. Yaptırdığınız uygulamanın etkinliğinin son zamanlarda çok daha çabuk geçtiğini düşünüyorsanız bu yazımıza göz atmalısınız.

Botoks uygulaması en fazla kullanılan medikal estetik metotlarından birisidir. Cilt kırışıklıkları konusunda son derece etkilidir ve uygulamanın etkinliği devam ettiği sürece, cildiniz üzerinde, tekrarlayan mimik hareketleri üzerinde son derece başarılı sonuçlar gösterir. Dinamik olan kırışıklıklara botoks yapılır ve düzenli aralıklar içerisinde botoks uygulamasını tekrar edildiği sürece, dinamik yapıda oluşacak kırışıklıkların yer etmemesini, cildin tamamen düz bir şekilde kalmasını sağlanır. Düzenli aralıklarla uygulanan botoks sonrasında, etkinliğinin eskiye oranla çok daha az olduğunu görüyorsanız ve aynı zaman da çok kısa süre içinde faydasını görüyorsanız, bunun oldukça fazla sebebi olabilir. Bu olanakların arasından en önemlisi dozajın doğru olarak, ilerleyen yaşa göz önüne alınmadan ayarlanmamış olmasıdır. 5 sene öncesinden yapılmaya başlanan botoks ünitesi ile 5 sene sonrasında giderek artan miktarın olması şarttır ve bu artırılmazsa, yetersiz dozaj uygulanmasından dolayı bu sorunlara ortaya çıkmaya başlar.

botoks-nedir-ne-kadar-sure-etkin-kalir-1

Botoks mutlaka soğuk zincirle taşınmalı

Botoks maddesi mutlaka soğuk zincirle taşınması gereken bir toksindir. Ecza depoları bu duruma son derece titizlikle uyarlar ve botoks kliniklere geldiğinde aynı soğuk zincirin devam ettirilmesi mutlak olarak gereklidir. Eğer bu detaya uyulmaz ise, botoks etkinliğini kaybedecektir.

Botoks uygulamasının tam etkinliği 6 ay değildir.

Botoks konusunda bilgi kirliliği var, botoks kesinlikle 6 ay etkinliğini koruyan bir toksin değildir. Botoks uygulaması yaptıran kişinin 60. günden sonra kas hareketleri yavaş yavaşta olsa tekrar işlevselliğini geri kazanmaya başlar. Bu süreç yavaşça azalarak 6 ay gibi devam edebilir.  Botoks uygulamasının 6 ay, sürekli olarak etkili olacağını algılanıyor ama bu kesinlikle öyle değil. Uygulamadan sonra 2. ayın sonunda giderek azalma gösteren bir ekti süreci başlar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉