• PAYLAŞ

Twitter Uygulamasında Fotoğraflara Sticker Nasıl Eklenir?

  • 08/09/2016 - 19:20
  • 0 Yorum
  • 951 görüntüleme

Sosyal medya devlerinden olan Twitter, Android ve iOS platformları üzerinde yayınladığı sticker güncellemesini tanıtmıştı. Yapılan güncellemeden haberleri olmayanlar için hatırlatalım, kullanılana stickerlar oluşturulan herhangi bir görselin üzerine kolaylıkla eklenebilen, birbirinden farklı ve güzel emojilerden oluşan son zamanlar da popüler olan uygulamalarından sadece biri diyebiliriz. Twitter uygulaması kullanıcıların tweet atarken istedikleri fotoğrafın üzerine sticker ekleyebilmesi adına bu iyi olan uygulamayı tamamen ön plana çıkarmayı amaçlıyor. Bu zamanlar zaten güncellemeler dikkat çekici boyutlarda hızlanmış durumda diyebiliriz. Nerdeyse her uygulama gün aşarı yeni bir güncelleme yayınlıyor. Duruma baktığınız da diğer uygulama üzerinde biraz başarı gösteren yeni özellik diğer uygulamalar tarafından kendi bünyelerine de ekleniyor. Güncelleme konusu dendiği zaman ilk akla gelen Facebook uygulaması diyebiliriz fakat bu aralar hemen hemen her uygulama nerdeyse güncelleme konusunda Facebook uygulaması ile yarışır hale geldi diyebiliriz. Konumuzun dışına daha fazla çıkmadan stickerları görsellerimize nasıl ekleyeceğiz bundan bahsedelim.

twitter-uygulamasinda-fotograflara-sticker-nasil-eklenir-1

Öncelik olarak hali hazırda Twitter uygulamasında böyle bir güncellemeye rastlamadıysanız üzülmenize gerek yok. Yeni güncelleme kademeli olarak farklı bölgeler üzerinden aktif olacak stickerlar, büyük bir olasılıkla daha önceki GIF özelliği gibi yavaş yavaş olarak eklenecek. Nasıl ekleyebileceğin konusunda gelince, Appstore üzerinden gelen Twitter yeni güncellemesini yapmayı unutmayarak başlayalım. Daha sonraki aşamadan – eğer güncellemeniz gelmiş ise – Twitter uygulamasını açın ve tweet atma ekranınızı açın. Fotoğraf ekleme kısmından sticker eklemek istediğiniz bir görsel seçin.

Resim 1

Görsel seçtikten sonraki aşamada ekran da sağ alt kısımda gördüğünüz üzere gülen yüz emojisi çıkacak. Bu sekmeye tıkladıktan sonraki aşamada fotoğraf düzenleme kısmına yönlendirileceksiniz. Gelen ekran üzerinde sağ alt kısımda gülen yüz emojisini seçerek birbirinden güzel stickerları görsellerinize ekleyebilirsiniz.

Resim 2

Gördüğünüz gibi yapacağınız işlemler son derece basit artık yapmanız gereken kendinize uygun olan sticlerları kullanmak olacak.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉