• PAYLAŞ

Çene Ucu Estetiği Nasıl Yapılır ?

  • 24/09/2016 - 11:23
  • 0 Yorum
  • 1043 görüntüleme

Çene Ucu Estetiği Nasıl Yapılır ?

Çene bölgeniz yüz güzelliğinizin ayrılmaz olan bir parçasıdır. Genel olarak çene ucuna yapılacak olan yağ transferi ile mevcut çene hattının yeni baştan şekillendirilmesi mümkün oluyor.

Çene bölgesi, tam olarak çene ucu total yüz bütünlüğüne son derece katkı sağlayan bir alandır. Zamana bağlı olarak gelişebilecek deformasyonlarda yada doğuştan kaynaklanan yapısal çene görüntüsü sorunlarında, yağ transferi tekniği uygulanarak, düzeltme işlemi yapılabiliyor. Genel olarak kullanılan teknikte içerisinde yoğun olarak kendi kendini yenileyebilme özelliğini taşıyan kök hücre barındırmasından dolayı, bireyler uygulanan teknik sonrasında ömür boyu güvenli bir şekilde yapılan yeni görüntüsünü koruyabiliyor.

cene-ucu-estetigi-nasil-yapilir-1
Kullanılan teknik, bireylerin kendi yağından elde edilen ve kök hücreden zengin hale getirilerek sorunlu olan bölgeye transfer yapılan bir nevi dolgu uygulaması diyebiliriz. Uzmanların kendilerinin geliştirmiş olduğu  Yağ Transferi tekniği kullanılıyor. Bu yağı bireyin gıdı bölgesinde varsa fazlalık olan yağdan veya bedeninin herhangi bir bölgesinden alınan yağdan elde ediyor. Farklı bir teknik olan yapay çene implatlarından çok daha iyi ve aynı zaman da daha fazla konforlu bir uygulama, bireye ömür boyu ve en önemli detay olan tamamen doğal bir sonuç veriyor. Bu uygulama esnasında kesinlikle kemik yapısına müdahale edilmiyor.

cene-ucu-estetigi-nasil-yapilir-2

Çene ucu estetiğini kimler tercih etmeli ?

Çenesi çok girift, çok dar, çok geniş, çok sivri veya çok yayvan olan bireyler. Hazırlanan zengin kök hücreli yağı, çene bölgesine enjekte edilir. Enjeksiyon işlemi şekil vererek yapılmakta. Aslına bakıldığında çalışma tam olarak heykeltıraş gibi, bireye yeni baştan çene oluşturuyor ama işlem sırasında sadece oluşturulan yapı yağ ile yapılıyor. Kesi işlemi yapılmıyor, teknik noktasal girişlerle uygulanıyor. Bireyler sosyal hayatından kesinlikle kopmuyor ve en önemli detay ise kök hücreden zengin bir yağ transferi olmasında dolayı, birey ömür boyu güven içerisinde yeni görüntüsünü koruyabiliyor. Yapılan diğer bütün operasyonlarda olduğu gibi, çene ucu estetiği yapılması esnasında bireye total olarak bakılması gerektiğini  belirten uzmanlar eğer gerekli görülüyor ise, genel görüntüyü sağlamak adına, uygulanan aynı seans içerisinde, yüz bölgesinde farklı alanlara da müdahale edilmesi gerekli olabileceğinin altını çiziyorlar.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉