• PAYLAŞ

Doğal Gençleştirici Krem Nasıl Yapılır?

  • 05/07/2017 - 17:08
  • 0 Yorum
  • 609 görüntüleme

Güzel ve genç görünmek için tüm hayatımızın boyunca çeşitli çalışmalar yaparız. Hatta bazen bıçak altına yatan kadınlarda vardır. Bu ne kadar acı verse de birçok kadın buna katlanıyor. Amaç daha genç bir görünüme sahip olmaktan bir şey değildir. Ancak ne kadar genç görünürseniz görünün yaşlılığın önüne geçmek imkansızdır. Bunu yenme ihtimaliniz olmasa dahi bunu engelleme şansınız bulunmaktadır. Bunun için doğal ürünlerden hazırlanan bir gençleştirici krem işinize gelecektir. Bu konuda size birkaç bilgi ile birlikte nasıl gençleştirici krem yapabileceğiniz konusunda bilgi vereceğiz. Bu sayede olduğunuz yaşınızdan 10 ile 15 yaş daha genç bir görünüme sahip olabileceksiniz.

Doğal Gençleştirici Kremler

Kuru bir cilde sahip birisiyseniz kullanacağınız malzemeler ona göre değişiklik göstermektedir. Rezene, melisa, maydanoz, papatya, ıhlamur çiçekleri, karahindiba, gül ve şerbetçiotu gibi otlardan yararlanmanız gerekiyor. Bu bitkilerin hepsini kullanarak losyon ya da maskeler kullanarak kendinizi gençleştirici kremler oluşturabilirsiniz. Amacınız doğal bir şekilde olduğu için sürekli olarak uygulamanız gerektiğini unutmayın.

Yağlı bir cilde sahipseniz ise kullanacağınız bitkiler değişiklik gösterecektir. Bunlar ahududu, adaçayı, kırlangıçotu, papatya, aloe vera, ay kuyruğu, meşe kabuğu, nergis ve sarı kantaron otu olacaktır. Bu bitkileri karıştırarak ihtiyacınız olan kremi ve maskeyi ortaya çıkarabilirsiniz. En doğrusunu uygulamak için dikkatli çalışmanız gerekiyor. Tabi cildinizin özelliklerini de çok iyi tanımanız gerekiyor.

Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Bu otların en büyük özelliği insanların doğal yaşlanma süreçlerini otomatik olarak yavaşlatmasıdır. Bunları düzenli olarak kullanan insanlar uygun bir maske seçimi yaparak lekelerden kurtulmak için kullanılmalıdır. Bu maske ve kremler aynı zamanda yüzünüzü çevresel faktörlerden kurtarmak için yardımcı olacaktır. Tabi bunların faydasını sağlamak için doğru şekilde kullanmanız gerekiyor. Doğru şekilde ve yeterli sürede kullanmanız önemli olacaktır. Özellikle evde hazırlanan bitkisel yüz maskeleri ve bitki sularını kullanım sürelerine dikkat etmelisiniz. Eğer hazırladığınız maskeyi daha sonra kullanmak için buzdolabında saklayacaksanız bunun süresinin üç günden fazla olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bu sürenin ardından maske sizin için faydalı olan özelliğini otomatik olarak kaybedecektir.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉