• PAYLAŞ

Doğum Sonrası Çatlaklara Bitkisel Çözüm Nelerdir ?

  • 27/07/2016 - 23:20
  • 0 Yorum
  • 997 görüntüleme

Bir çok bayanın hızlı kilo alıp vermeden dolayı deri üzerinde oluşan çatlaklardan sıkıntısı bulunmakta bu çatlakların bir başka çeşidi ise doğum sonrası oluşan çatlaklardır. Genel olarak doğum sonrası çatlakların oluşmaması için gebelik döneminde önlem alınması gerekmektedir. Gebelik döneminde bayanların ciltlerine gün içerisinde 2-3 defa arasında bebek yağı ile masaj yapmaları doğum sonrası oluşabilecek çatlakların oldukça fazla önüne geçmektedir. Zamanın da yapılamayan bu uygulamaların doğum sonrasında cilt üzerinde çatlaklar oluşmasına neden olduğunu söyleyebiliriz.

Doğum sonrası ciltlerinde oluşan çatlaklar için bitkisel çözüm uygulamak isteyenler alından uzman olan  Suna Dumankaya ayva çekirdeği kürünü  tavsiye ediyor.

dogum-sonrasi-gebelik-catlaklarindan-kurtulmak

Suna Dumankaya’nın Doğum Sonrası Çatlaklar İçin Sunduğu Bitkisel Çözüm;

Alanın da uzman olan Suna Dumankaya, doğum sonrasında ciltte oluşan çatlaklara bitkisel bir çözüm önerisinde bulunmaktadır. Suna Dumankaya, aslında doğum sonrası çatlakların ciltte oluşmaması için anne adaylarının mutlaka hamile kalmadan önce önlem almalarının önemine vurgu yapmaktadır. Bayanların doğum sonrası çatlaklarının  giderilmesi çözümü için Suna Dumankaya, öncelikle bayanların çatlak olan bölgelere kese yapılması gerektiğini belirtmektedir.

Doğum sonrası oluşan çatlakları için Suna Dumankaya’nın hazırladığı bitkisel çatlak giderici kür önerisi ise şu şekildedir: Büyük boy bir ayvanın içerisindeki çekirdekleri çıkartılır; ve  ardından, çıkarılan ayva çekirdeklerinin üzerine, bir su bardağından bir miktar daha fazla kaynar su ilave edilerek, hazırlanan karışım bu şekilde sabaha kadar beklemesi gerekir; sabah ise iyice süzülme işlemi gerçekleştirilir. Ayva çekirdeğinin suyu ile hazırlana suyun içerisine bir adet Hindistan cevizinin taze suyu konulur; ve hazırlanana karışım bir cam kavanoza alınarak saklanır. Gün içerisinde bu karışım, doğum sonrası oluşan çatlaklara, dairesel hareketler ile masaj yapılması, alanında uzman olan Suna Dumankaya tarafından önerilmektedir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉