• PAYLAŞ

Ender Saraç’tan Günlük iki Fincan Çay Önerisi

  • 26/06/2016 - 17:13
  • 0 Yorum
  • 818 görüntüleme

images

İnsan sağlığını tehdit eden vücut rahatsızlıkları arasında yağlar vardır. Vücudumuzda oluşan yağların her türlüsü sağlığımızı önemli ölçüde tehdit eder. Kalp rahatsızlıklarından, damara tıkanıklarına kadar hayati tehlikeler taşın sorunlara yol açar. Sağlığımıza dikkat ederken mutlaka yediklerimize de dikkat etmeliyiz. kilo almaktan korktuğumuz kadar aynı zaman vücudumuzdaki organların yağ balamasında korkmamız gerekiyor. Vücudumuzun bedenimiz den en zor attığı yağ tabakalarıdır hem eritmesi çok fazla harekete dayalıdır hem de vücut belli bir zamandan sonra vücuttaki yağları yakıt olarak depolamaya çalışır. Vücudumuzun yağ depolamaya başlaması aldığımız kilo ile alakalıdır beden ağırlaştıkça daha çok enerjiye ihtiyaç duymaktadır bu da metabolizmamızın daha hızlı çalışmaya ihtiyacı var demektir. Kilo alırken spor yapmıyorsak aldığımız gıdalar vücut tarafından yakıt olarak kullanılmak üzere yağ deposu olarak saklanır.  Bundan sonraki aşama yağ bağlayan vücudumuzu yağlardan arındırmak için ciddi bir çaba gerektirir. Dr Ender Saraç vücudumuzun yağ bağlamaması için günlük 2 fincan çayla sorunumuzu çözeceğimiz bir kür öneriyor.

Sabah ve akşamları uygulanması gereken bu kür içim gerekli malzemeler sırasıyla 2 adet avokado yaprağı – bir tutam kadar mısır püskülü –  taze yada kuru kiraz sapı – yarın tatlı kaşığı kadar rezene tohumu – 3 yaprak kadar sinameki – 5 adet kadar saplarıyla maydanoz.

Bütün malzemeleri klorsuz 1.5 bardak kadar suya konularak kaynatılarak arkasında süzüyoruz. Süzdüğümüz suyun içerisine bir dilim limon koyuyoruz. Çayımızı içerken kesinlikle şeker kullanmıyoruz. Uygulamayı sabah ve akşamları ne çok açken ne de çok tokken tam ortasında olduğumuz bir anda kullanıyoruz.

IMG_3986

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉