• PAYLAŞ

Google Earth’te İlginç Resim

  • 26/06/2016 - 17:37
  • 0 Yorum
  • 867 görüntüleme

Geçtiğimiz günlerin sosyal medyada en çok tartışılan konusu Google Earth’te bir kullanıcı tarafından fark edilen ilginç cisim olukça fazla heyecan yarattı. Daha öncede sosyal medyada oldukça fazla rabet gören konulara denk gelmiştik. Bunlardan ülkemizde hala tartışması ve varlığı tartışılan Van gölü canavarını örnek verebiliriz. Van gölü canavarı hakkında yazılar, capslar, filimler, fıkralar aklınıza gelecek her türlü etkinliğe denk gelmeniz mümkün. Uzun zaman geçmesine rağmen hala da devam etmek de dersek yanlış söylemiş olmayız sanırım.

Google Earth’te bir kullanıcının fark ettiği ve araştırmacıların da dikkatini çeken cisim tartışılmaya devam ediyor. Google Earth’te bir süredir gözüken Antarktika’nın yakınında, okyanusta ortaya çıkan garip şekilden dolayı araştırmacılar oldukça heyecanlı durumdaydı. Bu cisim, dikkatlice bakıldığın da  yeşil renkli sular ile çevrelenmiş kahverengi büyük bir kütle olarak gözüküyordu.

Bir çok maceraperest bu konu hakkında ilginç yorumları ortaya attı. Kimi meraklılar dinozor çağından kalma bir deniz yaratığı derken kimisi uzaylı dedi. Sosyal medyada bu kadar ilgi görünce ciddi gözler devreye girdi ve incelendi. Her  zaman olduğu gibi, bilim doğruları gözler önüne sererek, heyecanlı tahminleri boşa çıkarmış oldu. Derin deniz biyoloğu olan ve Southern Fried Science blog yazarlığı yapan  Andrew David Thaler, bu cismin aslında sanıldığı gibi eski çağlardan kalan bir deniz yaratığı olmadığını  Deception Island yakınında bulunan büyük bir kaya olan Sail Rock olduğunu söyledi.

Sosyal medyada henüz açıklamalar kabul görmüş gözükmüyor. İnsanların bilinmeyenlere karşı merakı ve onu incelemek isteyişi doğasında olan bir şey bunun önüne geçemediğimiz bir gerçek. Eskiden beri gelen dünya dışı varlıklara olan ilgi de bu tip olayların bir anda yayılmasına neden oluyor. Önümüzdeki günlerde yeni bir ilginç olayla karşılaşana kadar sanırım bu konu gündem de kalıcak.

Google Earth'te görünen ilginç cisim! Google Earth'te görünen ilginç cisim!1

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉