• PAYLAŞ

Google Prompt Uygulaması

  • 26/06/2016 - 17:44
  • 0 Yorum
  • 901 görüntüleme

google

Google arama motoru milyarlarca kullanıcısına sunduğu hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Google güvenlik konusuna verdiği önemi her kullanıcı biliyor Google hazırladığı bu yeni uygulama hem güvenlik açısından hem de güvenlik girişlerini kolaylaştırmak adına hazırlanmış.

Google, kendi hesaplarınız da  güvenli bir biçimde oturum açma sürecini çok daha kolay hale getirmek için bir yeniliğe daha imza attı. Teknoloji devi Google ; Gmail veya Google+ gibi bir Google hizmetinde oturum açmak istediğinizde kullanmak için sunduğu “Google prompt” adı verilen yeni bir uygulamayla birlikte kullanıcıların bir bilgisayarda oturum açmaya onay vermesi veya bunu reddetmesi gibi seçenekler için mobil telefonlarını kullanmalarına imkan tanıyor.

Bu yeni metoda bakıldığında, web sayfası üzerinde açacağınız oturumlarda güvenli biçimde bir kod numarası girmeyi gerektiren iki aşamalı kimlik doğrulamayla yapılan oturum işlemden çok daha kolay. Aslında benzer çok benzer bir tür güvenlik altyapısı sağlasa da kullanıcıların telefonlarında şifre beklemek ve onu girmek yerine mobil cihazlarının ekranına  basitçe dokunması tamamen yeterli olacak.

Bu güvenlik düzenlemesinin basit ve kolay olması da aslında hacker’ların işini epeyce zorlaştıracağı yürütülen tahminler arasında. Kullanıcıların hesaplarını tamamen korumak için yalnızca basit bir şifre kullanmaları her zaman yeterli olmadığı bilinen gerçekler arasında.

Google prompt kullanım kolaylığı bakımından her kullanıcı tarafından tercih edileceği öngörülüyor. Zire teknoloji devi bu uygulamayı hazırlamadan önce mutlaka ön araştırmasını yapmıştır olumlu sonuçlara dayanarak hazırladığında emin olabilirsiniz.

Yakın bir zaman dilimin de kullanıma sunulması beklenen bu yeni özelliğin nasıl kullanılacağına dair tüm detaylı talimatların Google tarafından açıklanacağı belirtildi.

Google Prompt Uygulaması 1

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉