• PAYLAŞ

Facebook Messenger’da Kısa Mesajların Görünmesi Nasıl Kapatılır ?

  • 07/10/2016 - 21:27
  • 0 Yorum
  • 1590 görüntüleme

Facebook Messenger’da Kısa Mesajların Görünmesi Nasıl Kapatılır ?

Uzun zamandan beri kullanımda olan Facebook mesajlaşma ve sesli görüşme olanağı sunan ve yakın zamanda yeni sürüme güncellenen Facebook Messenger’da, kısa mesajlarınızın yani SMS’lerinizin  görünmesini kapatmanıza olanak sağlıyor.

Genel olarak bakıldığı zaman neredeyse herkesin akıllı cihazları üzerinde yüklü olan Facebook Messenger uygulaması, yapmış olduğu son güncellemesi ile beraber kısa mesajlarınız yani SMS’lerinizi de kendi çatısı altında kullanıcılarına göstermeye başladı. Açıkça belirtmek gerekirse bir çok kullanıcı bu özelliği pek sevemedi. Aslında Facebook Messenger her ne kadar ilk açılış esnasında Facebook Messenger mesajlarını ve hattımız üzerinden gelen kısa mesajları birlikte gösteriyor olsa da bunu uygulama içerisinde sunulan sekmeler yardımıyla filtrelemek mümkün hale geliyor. Yapılan güncelleme göze önüne alındığında Facebook’un ilerleyen zamanlarda kısa mesaj gönderimini de bir şekilde kendi uygulaması içerisine dahil etmek gibi  düşüncesi olduğunu ve bu yapılan yeniliklerin ön hazırlık çalışması olduğunu söyleyebiliriz. Facebook Messenger kullanıcılarına sunduğu bu yeni özelliği sevmediyseniz aşağıdaki sizlere sunduğumuz adımları takip ederek kapatabilirsiniz.

 

facebook-messenger-da-kisa-mesajlarin-gorunmesi-nasil-kapatilir-1

Facebook Messenger uygulamasında, kısa mesajların yani SMS’lerin görünmesini kapatılması işleminden sonra Facebook Messenger uygulaması üzerinde sadece Facebook arkadaşlarımızdan size yollanmış olan mesajlar görüntülenmeye devam edecek. İlk olarak yapmanız gereken uygulama içerisinden profilinize giriş yapıyorsunuz.

facebook-messenger-da-kisa-mesajlarin-gorunmesi-nasil-kapatilir-2

Facebook Messenger uygulamasında, kısa mesajların görünmesini kapatma işlemi profil içerisinde bulunan SMS sekmesi başlığı altında yapılıyor. SMS sekmesine giriyoruz ve ardından Varsayılan SMS uygulaması seçeneğini kapalı konuma getiriyorsunuz.

facebook-messenger-da-kisa-mesajlarin-gorunmesi-nasil-kapatilir-3

Facebook Messenger uygulamasında daha önceden de belirttiğimiz üzere uygulama içerisinden son derece basit olarak özelliği kapatmak mümkün. Özelliği kapatmanızdan sonra akıllı cihazınızın  kendi mesajlaşma arabirimini kullanarak size gelen bildirimlere cevap verebilirsiniz. Facebook Messenger uygulamasını sürekli olarak kullanıyorsanız ve mesajlarınızı okuduğunuzda karşı tarafa okundu bildirimi gitmesinden hoşlanmıyorsanız Messenger’da Okundu Bilgisi Nasıl Kapatılır? Yazımızda bulunan adımları izleyerek okundu bildirimlerinizi kapatabilirsiniz.

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉