• PAYLAŞ

Facebook ‘ta Oyun İstekleri ve Kişileri Nasıl Engellenir?

  • 03/09/2016 - 14:40
  • 0 Yorum
  • 849 görüntüleme

Dünya sosyal medya ağının devi olan Facebook, gün içerisinde milyonlarca kullanıcının dünyanın her yerinden giriş yaparak paylaşımlarda bulunduğu platform. Ülkemizde de neredeyse uygulamayı kullanmayan yok diyebiliriz aslında ülkemizde diye kısıtlamak çok hafif oldu dünyada neredeyse kullanmayan yok demek daha doğru olacaktır. Bu kadar fazla kullanıcının bir arada olmasının elbette bir çok avantajı var bu bilinen bir gerçek. İlk olarak sosyal arkadaşlık platformu olarak karşımıza çıkan uygulama belli bir zaman aralığından sonra çok farklı boyutlara ulaşarak vazgeçilmezler arasında girdi. Facebook uygulamasının bu kadar kullanımı yanında ticaret odaklı firmaların da devreye girmesine neden oldu bu firmaların arasında başı çekenler arasında ise oyun geliştiricileri var diyebiliriz. Oyun geliştiricilerinin devreye girmesiyle Facebook kullanıcılarının başına oyun istekleri gibi bir sorun açılmasına neden oldu.

Facebook uygulamasına giriş yaptığınızda sanırım hemen hemen herkesin ortak yaşadığı sorunların başında bildirimler kısmında yanan kırmızı ışık ve üzerinde 100 – 200 gibi ciddi rakamlar. Bildirimleri açtığınızda ise neredeyse tamamının oyun isteği olduğunu görüyoruz. Aslında ilginç olan ise o bildirimlerin arasında bize gelen daha önemli bir uyarı da olsa bu oyun isteklerinden o kadar bıkmışız ki incelemeye dahi gerek görmeden sadece uyarıyı söndürmekle yetiniyoruz. Sizlere hem bolca gelen oyun isteklerini ve aynı zamanda görmek istemediğiniz kullanıcıları nasıl engelleyeceğinizi adım adım anlatacağız.

İlk olarak Facebook hesabımız giriş yapıyoruz, ardından sizlere kişi engellemeyi anlatalım. Facebook hesabınızda ekranın üst kısmında bulunan kilit sekmesine tıklıyoruz, üçüncü sırada bulunan birinin beni rahatsız etmesi sekmesine tıklayın.

facebook-oyun-istekleri-ve-kisileri-nasil-engellenir-1

Bu aşamadan ekranın alt kısmında açılan ekrana engellemek istediğiniz kişin adını soyadını veya mail adresini yazın ve engelle sekmesine basın, yeni bir sekme açılacak bu sekmedeki listeden engellemek istediğiniz kişiye tekrar engelle diyerek işleminizi tamamlayın.

facebook-oyun-istekleri-ve-kisileri-nasil-engellenir-2

Kişileri engellemeyi detaylı bir şekilde açıkladıktan sonra oyun isteklerini de nasıl engelleyeceğiz ona bakalım. Bunun için Facebook ekranımızdan ayarlar sekmesine geliyoruz.

facebook-oyun-istekleri-ve-kisileri-nasil-engellenir-3

Açılan ayarlar menüsünden ekranın sol tarafında yer alan engelleme sekmesine tıklıyoruz.

facebook-oyun-istekleri-ve-kisileri-nasil-engellenir-4

Açılan sekmede uygulamaların listesini göreceksiniz bu sekme üzerinden engellemek istediğiniz bütün uygulamaları seçerek işlemi tamamlıyoruz.

facebook-oyun-istekleri-ve-kisileri-nasil-engellenir-5

Bütün işlemleri tamamladığınızda artık kesin olarak bildirimleriniz de oyun istekleri ile karşılaşmayacaksınız. Facebook uygulaması içerisinde oyun isteği almadan gezinmenin tadını çıkarın.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉