• PAYLAŞ

Felç Geçiren Uzuvlara Turşu Tuzu ve Zeytinyağı

  • 28/06/2016 - 17:38
  • 0 Yorum
  • 1140 görüntüleme

Yaşam denilince ilk aklımıza gelen kesinlikle sağlık olmalı sağlık olmadan hayatta neye sahip olduğunuzun hiçbir önemi yok. Dünyadaki bir çok üniversite ve araştırmacılar insanoğlunun sağlık sorunlarına çözüm olmaya kendini adamış durumda aralıksız olarak sorunlara kalıcı tedaviler bulmaya çalışıyorlar. Tıp dünyası teknolojinin nimetlerinden son derece yararlansa da eninde sonun doğanın bize sunduğu mucizelerden yararlanmak zorunda bırakıyor. Eczanelerde satılan ilaçların % 90 yakını doğada bulunan mucize bitkilerden faydalanarak üretiliyor. Tıp son derece önemli bir kavram ve doğruluğu asla tartışılamaz her hastalığın tedavisi mutlaka doktora gidilerek çözüm üretilmelidir. Alternatif  Tıp denilen bitki kürleri sadece doktorlar tarafından konulan teşhislere yardımcı etken olarak kullanılmalıdır ve asla bu şekilde kullanılması gerektiği unutulmamalıdır.

Almanya’da uzun süreli yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre felç geçirmiş bir hastanın uzuvlarını tedavi etmek de en sağlıklı ve doğal yöntem turşu tuzu ve zeytinyağı. Yalnızca felç olmuş hastalarda değil  kırık sonrası hareketsiz kalan organların ve romatizma gibi rahatsızlıkların iyileşme sürecinde bu karışım oldukça faydalı.

Almanya’da araştırmacılar tarafından yapılan bir deney sonucunda ayak parmakları tamamen felç geçiren bir hasta bu karışımı uygulamaya başladıktan sonra parmakları yavaş yavaş açılmış ve sonun da hareket etmeye başlamıştır. Araştırmacılar tarafından yapılan açıklamaya göre kür uygulanış şekli ve malzemeleri.

-Yarım kilo kadar turşu tuzu

-1 kilo hakiki saf zeytin yağı

-Yarım kilo turşu tuzu ile 1 kilo zeytinyağını temiz bir şişede koyarak iyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı hava sıcaklığı 25 ila 30 derece iken güneşli bir ortamda 10 gün tutuyoruz. Karışımı gün içerisinde mutlaka çalkalayarak tuzun erimesini sağlıyoruz.

-Hazırladığımız karışımı 10 gün içerisinde hazırladıktan sonra felçli olan bölgeye mutlaka güneş alan bir ortamda krem sürermiş gibi masaj yaparak uyguluyoruz. 30 dakika kadar yapılan bu işlemden sonra ılık bir suyla masaj yapmaya devam ederek yıkıyoruz.

-Hazırladığımız karışımı haftada üç defa olmak suretiyle kullanmaya devam ediyoruz. Araştırmacılar uygulamaya başlandığı ilk  andan itibaren fark yarattığını belirtiyor.

Tuzda Tavuk Tarifi zeytinyagi-resim11

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉