• PAYLAŞ

Instagram Gönderileri Nasıl Kaydedilir ?

  • 20/12/2016 - 17:19
  • 0 Yorum
  • 912 görüntüleme

Instagram Gönderileri Nasıl Kaydedilir ? 

Facebook’un geçtiğimiz seneler içerisinde devraldığı Instagram, fotoğraf ve video paylaşımı söz konusu olduğu zaman günümüzün en yaygın olarak kullanılan sosyal medya servislerinden bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi, Instagram uygulamasının sadece bu iş için özel olarak tasarlanmış bir arayüzü kullanıcılara sunması. Bu arayüzün sade ve bir o kadar kullanıcı dostu olması Instagram’ı Facebook gibi sosyal medya servislerinden ayrılmasını sağlıyor ve sadece Instagram’a özel olan bir kullanıcı kitlesi oluşmasını sağlıyor. Birçok ünlü kişi ve markalar Instagram üzerinden milyonlarca kullanıcıya ulaşabiliyor.

Instagram uygulaması her ne kadar kolay kullanılabilir ve kafa karıştırmayan bir arayüze sahip olmasına rağmen bazı durumlarda önemli araçların eksikliği hissedilebilir oluyor. Bu eksik olan araçlardan biri de orijinal adıyla Intagram bookmark veya Türkçe’ye çevrilmiş haliyle Intagram yer işareti yada Instagram yer imi özelliği diyebiliriz. İnternet tarayıcılarımız üzerinde yıllardır kullanmakta olduğumuz bu özellik sayesinde internet sitelerinin bağlantılarını kolaylıkla kaydedebiliyor ve dilediğimiz zaman bu bağlantılardan yararlanarak kolay ve hızlı bir şekilde kullanacağımız internet sitelerine erişim sağlayabiliyorsunuz.

Instagram uygulamasında her gün yüzlerce yeni fotoğraf ve video paylaşıldığından dolayı beğendiğimiz fotoğraf yada videoları sonradan bulmak ve görüntülemek neredeyse bir kabus oluyor. İşte bu sorunların tamamına çözüm olacak olan yer imleri aracılığıyla Instagram gönderi kaydetme özelliği bu noktada işinize yarıyor. Uygulama kullanıcıları diledikleri paylaşımlara yer imi ekleyerek bu fotoğraf ve videoları arama derdinden tamamen kurtuluyorlar. Bu yazımızda Instagram uygulamasında fotoğraf ve video paylaşımlarına yer imi ekleyerek gönderileri nasıl kaydedebileceğinizi detayları ile aktaracağız.

Instagram uygulamasında gönderi kaydetme özelliği ilk olarak İOS işletim sistemi üzerinde İPhone telefonlarda aktif konuma geldi. Bu özellik çok kısa bir süre içerisinde  Android işletim sistemli cihazlarda ve iPad’ler üzerinde de aktif  olarak yerini alacak.

Instagram Gönderileri Kayıt İşlemi Nasıl Yapılır ?

Instagram uygulamasında beğendiğiniz video ve fotoğraf paylaşımlarını kayıt yapabilmeniz için öncelik olarak kullandığınız akıllı cihazınızdan uygulamaya giriş yapın. Uygulama içerisine giriş yapmanızdan sonra kaydetmek istediğiniz vido veya fotoğraf paylaşımını açın.

 

Uygulama içerisinden açtığını paylaşımda yukarıda yayınladığımız görselde bulunan ve kırmızı ile işaretlediğimiz  yer imi sekmesine dokunarak fotoğrafı veya videoyu kaydedilenler listenize aktarabiliyorsunuz. Instagram uygulamasından kaydettiğiniz fotoğraf ve videoları sonradan görüntülemek yada izlemeniz için Instagram’daki kendi profil sayfanıza giriş yapmanız gerekiyor:

Instagram uygulamasında profiliniz açıkken yukarıdaki görselde  işaretlediğimiz sekmeye dokunarak daha önceden kaydetmiş olduğunuz Intagram paylaşımlarını görebilirsiniz.

Instagram üzerinden kaydettiğiniz gönderileri listelerken herhangi bir kategorilendirme yapmadığını bilmelisiniz. Aynı zaman da bu sayfada arama seçeneği de bulunmuyor. Bu sebeple zaman içerisinde bu listeyi doldurduğunuzda işler biraz karışabilir. Instagram uygulamasının kullanıcılara sunduğu bu özellik zaman içerisinde geliştirebileceğini umuyoruz. Instagram’ın gönderileri kaydetme özelliğini biraz geç de olsa kullanıma açması iyi bir  gelişme.

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉