• PAYLAŞ

İnstagram Hesabı Silmeden Önce Fotoğrafları Yedekleme Nasıl Yapılır?

  • 15/08/2016 - 19:40
  • 0 Yorum
  • 1304 görüntüleme

Facebook uygulamasının İnstagram uygulamasını satın almasıyla birlikte oldukça gelişen İnstagram uygulaması kullanıcı kitlesini fazlasıyla genişletti. İnstagram uygulamasının kullanıcı kitlesi her geçen gün artış gösterse de, bazı kullanıcılar çeşitli sebeplerle İnstagram hesabını siliyor.  İnstagram hesabını silmeye karar veren kullanıcıların, hesaplarında bulunan fotoğraflarını kalıcı olarak yedek alarak sonra silme imkanları bulunuyor. İnstagram hesabınızı silmeden önce fotoğraflarınızı nasıl yedek alabileceğinizi görselleri ile sizlere hazırladık bir göz atalım.

İnstagram Hesabı Silmeden Önce Fotoğrafları Yedekleme Nasıl Yapılır 1

Yapmanız gereken ilk işlem olarak, sabit diskinize veya kullanmış olduğunuz cihazlarınıza fotoğraflarınızı tam olarak aktarmak için bir görüntü aktarım sitesine ihtiyacınız olacak.

İnstagram Hesabı Silmeden Önce Fotoğrafları Yedekleme Nasıl Yapılır 2

-İnstagram hesabınız da bulunan fotoğrafları dışa aktarma,  bilgisayara indirme işlemi için tasarlanmış olan siteye BURADAN ulaşabilirsiniz.

İnstagram Hesabı Silmeden Önce Fotoğrafları Yedekleme Nasıl Yapılır 3

-Siteye giriş yaptığınızda Sign in with Instagram sekmesine tıklayın. Bu sekmeye tıkladığınızda açılan ekran instagram sayfasına giriş yapmanızı isteyen sekme açılacaktır. Bu açılan sekmeye İnstagram kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriş yapın.

-Site İnstagrama giriş yaptıktan sonra, yetkilendirme için izin vermenizi isteyecektir.

-Siteye yetkilendirme izini vermek için Authorize sekmesine tıklayın.

İnstagram Hesabı Silmeden Önce Fotoğrafları Yedekleme Nasıl Yapılır 4

-Açılan sekme üzerinden hesabınıza bağlı olarak bulunan fotoğrafları dışa aktarma işleminin yapılabilmesi için seçenekler arasından size uygun olanını işaretleyin. Export yani dışa aktarma işlemi sırasında isterseniz belli tarih arasındakileri resimleri seçme gibi bir şansa sahipsiniz. Uygulamadan All my photos sekmesini seçerseniz tüm fotoğraflar export dışa aktarılacaktır.

İnstagram Hesabı Silmeden Önce Fotoğrafları Yedekleme Nasıl Yapılır 5

-Resimlerinizin transfer aşamasının başlaması için dışa aktarma (export) sekmesine tıklayın. Hesabınızda bulunan fotoğraflar zip formatında hazırlanarak yüklenecektir.

İnstagram Hesabı Silmeden Önce Fotoğrafları Yedekleme Nasıl Yapılır 6

-Dosyaları indirmeye başlıyorsunuz. Bu aşamada karşınıza iki farklı seçenek çıkacaktır. Seçenekler arasından Download only Sadece indir sekmesine tıklamanız gerekiyor. Bu aşamadan sonra fotoğraflarınızın yer aldığı zip uzantısı olan dosya bilgisayarınıza inecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ
ETİKETLER :


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉