• PAYLAŞ

İnstagram Satışları Nasıl Arttırılır?

  • 01/07/2017 - 02:30
  • 0 Yorum
  • 924 görüntüleme

İnstagram, son yılların en fazla hit alan sosyal medya platformları arasında yerini aldı. Milyonlarca insan fotoğraflarını bu platformda paylaşıyor; hatta bazıları satışlarını bile bu platform üzerinden arttırıyor. İnstagram’ın da satış yapanlara destek vermesi ile birlikte, satıcılar kendi aralarında bir yarışa tutuşmuş durumda. Peki, diğer satıcılardan farklı şeyler yaparak İnstagram satışları nasıl arttırılır?

İnstagram’da Satışları Arttırma

Eğer siz de satışlarınızda büyük bir değişim gözlemlemek ve karınızı arttırmak istiyorsanız, söyleyeceğiniz kurallara mümkün olduğu kadar dikkat edin.  İşte instagram satışı yapanlar için can alıcı ipuçları!

1-) Ürün Resimlerinizi Kaliteli Seçin

İnstagram tamamen fotoğraf üzerine kurulu olan bir platformdur ve sizin ilgiyi üstünüze çekebilmeniz için fotoğraflarınıza önem vermeniz gerekecektir. Örneğin ayakkabı butiği için en çok sevilen modelleri, kaliteli olarak fotoğraflamalısınız. Ya da giyim butiği üzerine bir sayfanız varsa, bir manken üzerinde bu giysileri deneyip kaliteli bir şekilde fotoğraflayabilirsiniz. İnstagram’da satış yapan butikler çoğu zaman bu tarz olduğu için, bu iki tarz sayfa üzerinden anlatmak istedik. Eğer başka bir ürün satışı yapıyorsanız, anlattığımız kurallar sizin sayfalarınız için de geçerli.

2-) Hesabınızı Kurumsallaştırın

İnstagram’da çoğu butiğe baktığınızda, müşteriyi kendine çekecek olan en büyük etken olan güvenden bahsetmek oldukça zor. Çünkü profiller tamamen tepe takla yapılmış şekilde. Bunun önüne geçebilmek için hesabınızı işletme profili haline getirebilirsiniz. İşletme profili haline getirirken, istenen tüm bilgileri doğru şekilde girmelisiniz. Bu sayede müşterileriniz, sayfanıza geldiği zaman işletmenize ait bilgileri görecek ve daha güvenli alışveriş yapabileceğini anlayacak.

3-) Takipçilerinize Çekilişler Yapın

Çekilişler, müşteri çekmek için oldukça etkili yollardır. Çoğumuzun alışveriş merkezlerinde sıklıkla gördükleri sistem, ne kadar instagrama uyarlanamasa da; daha farklı versiyonları uyarlanabilir. İnsanlara sayfanızı beğenmeleri, arkadaşlarıyla paylaşmaları ve sayfanızı takip etmeleri karşılığında çekiliş ile ürünlerinizden hediye edebilirsiniz. Bu sayede İnstagram sayfanız sizinle ilgilenen daha fazla insanla dolmaya başlar. Durum böyle olunca satış oranlarınızda da artış olacaktır. İnstagram’da mağaza açmak çekilişler ile daha da kolaylaştırılabilir.

4-) Takipçilerinize Güvenin

İnstagram ile para kazanmak isteyen girişimcilerin takipçilerine güvenmesi gerekmektedir. Attığınız ürün fotoğrafları takipçileriniz oldukça fazla beğenildiyse, bu ürünün üstünde durmanız gerektiğinin sinyalleridir. İnsanlar genellikle sevdikleri şeyleri beğenirler ve ürünlerinizi de bu yüzden almak isterler. Beğeni sayısı yüksek olan ürünlere ağırlık göstermeniz ve müşteriler ürünü sorduğunda olumlu cevap vermeniz satışlarınızı arttıracaktır.

5-) İnstagram Sayfanızı Diğer Platformlarda da Destekleyin

İnstagram’da mağaza açmak demek sadece bu platformu kullanarak büyüyeceksiniz anlamına gelmemektedir. Her şeyde olduğu gibi İnstagram butik hesapları da diğer platformlar ile desteklenirse, kısa sürede istenilen yerlere getirilebilir. Facebook, Twitter gibi hala sözü geçen sosyal medya platformlarında sayfalar açarak müşteri bulabilirsiniz.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
  • PAYLAŞ


Böldüğüm için üzgünüm ama,


2 dk’dan daha fazla bir süredir sitemizdesiniz.Bir beğeniyi hakettiğimizi düşünüyoruz 😉